Kedimi Kısırlaştıramıyorum Acil Yardım

Ares87

Herkese merhaba 10 aylık erkek kedimi kısırlaştırmak için randevu almıştım daha sonra birden aklıma geldi kedimin bütün aşıları tam olduğu halde herpes bulaşmıştı yüksek ateş halsizlik dilde aft benzeri yaralar vs. Neyse aynı gün içinde en az 10 veteriner hekimle görüştüm kedimin sağlık sorunlarını anlattım bir çoğu kedimin bağışıklığının çok düşük olduğu için hayati tehlikesi olduğunu narkozu kaldıramayacağını söyledi bir kaçı da sadece para kısmıyla ilgilendi bir hekim ise benim kedim bu durumda olsa asla kısırlaştırmam ayılamama ihtimali çok yüksek dedi ve kedim son 10 gündür kızana girdi idrar bırakmıyor fakat geceleri bağırıyor o bağırdıkça ben ağlıyorum çok büyük çıkmazdayım rüyalarıma giriyor Allah için bir çözüm yolu olsun delirmek üzereyim oğlumun bu haline dayanamıyorum

32 CEVAP

zeyyzeyy

Her gün 250 ml L-lysine yazacaktım L olarak yazmışım...
Evde rahat rahat gezemiyor kısmını da geçemiyor olarak çevirmiş klavye 🙈🙈

miya11

Her ne olursa olsun sağlıklı bir kedi değilse narkoz alması hiç doğru değil şu anki hastalığı tedavi edildikten sonra dilediğiniz gibi kısırlaştırma işlemini yaptırabilirsiniz bir engel oluşturmaz bu durumu anlamak zor değil mantıklı olan bu kendimizden pay biçersek ameliyata girmeden önce tansiyonumuz düşükse bile veyahut başka sebeplerde bir aksilik olduysa ertelenebiliyor bu durumun da hiçbir farkı yok kedinizin de iyileşene kadar beklemeye ve sakin kalmaya çalışın lütfen geçmiş olsun.

Ares87

Miya11 gaz anestezi ile kısırlaştırdım şükür sıkıntı yaşamadık yavrum da bizde çok mutluyuz artık

baranertaga

Ares 87 çok çok büyük geçmiş olsunçok sevindim adınıza. Ne kadarda aşısı olsa başka kedilerle karşılaştırmamak lazım. Gerçi virüs taşıyıp taşımadığını bilemezsiniz. Çok dikkatli olun ömrü uzun olsun kedinizin

Ares87

Hayır asla bu riski göze alamam vicdan azabından ölürüm

Ares87

Özge hanım tedavi bitti fakat şuan taşıyıcı durumunda karma aşıları bittiği halde bu virüs bulaştı daha önce bununla ilgi başlık açmıştım ve zor iyileşti genel olarak çok hassas ve stresli bir yapısı var iki arada kaldım ne yapacağımı bilmiyorum içim acıyor kalbim dayanmıyor

sekerfare21

Kısaca söylemek istediğim, ameliyat nedeniyle uçuk çıksa bile çok rahat tedavi edip sorunu çözebilirsiniz. Ki uçuklarda her seferinde daha rahat geçiriyorlar eskisine göre. Bağışıklığı virüsü tanıdıkça da daha rahat geçirecektir.

Ares87

Evet şekerfare yanlış anladın calicivirüs de deniyor veterinerim çok iyi paragöz biri olsaydı direkt kısırlaştır der parayı alırdı calicivirüs olarak araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın

Ares87

Kübra hanım ilk olarak halsizlik vardı ve ağız kenarları ıslaktı ağzının suyu akıyordu çok şükür hemen fark ettim ertesi gün veterinere götürdüm ağzının içinde dilinde ve dudak kenarlarında aft benzeri şeyler vardı kan tahlili yapıldı teşhis öylelikle konuldu epey antibiyotik tedavisi oldu aclovir şurup kullandı çok şükür iyileşti ama taşıyıcı şuan ve sürekli bağışıklık güçlendirici kullanıyor ek olarak lizin de kullandı

Ares87

Çok teşekkür ederim kübra hanım Allah hepimizin yavrularına sağlıklı ömür versin çok zor bir durum kimsenin başına gelmesin

Ares87

Sforselin bir çok veteriner hekimle görüştüm ve bir çoğu çok riskli olduğunu söyledi bağışıklığın yeteri kadar güçlendiğinden hiç bir zaman emin olamayız risk her zaman var dedi bu hastalık şuan uyku halinde en ufak bir sorunda tekrar uyanacak şuan bile yavrum bağırıyor o kadar üzülüyorum ki anlatamam ben onun hayatını nasıl riske atarım çok zor durumdayız yavrumla ben

Ares87

Sforselin o kadar çok şey okudum o kadar çok hekimle görüştüm ki inan artık beynim durma noktasına geldi ağlayacağım artık okuduğuma göre bağışıklığı sürekli desteklemek gerekiyor bağışıklık düştüğü stres yaşadığı zaman yine hasta olabiliyormuş çıldırmamak elde değil

Ares87

Kirpiklihunicik çok teşekkür ederim balkon ve camlarda file yapmıştım çok şükür kaçma durumu yok çiftleştirme de olamaz bu durumda kısırlaştırma da olamaz ileriki günlerde bir gelişme olursa yine başlık açarım mutlaka

Baharp

Kedim kısa sürede bir kilo vermişti herpes yüzünden. Bağışıklığını güçlendirmelisiniz. L-lysine kullanın lütfen kısa sürede sonuç verdiğini göreceksiniz. Zaten bir yaşından küçükken kısırlaştırmayı önermiyorlar. Çiftleştirmeyin erkeklerde çok sorun değil iyileşince kısırlaştırırsınız. Ben yemek yiyemediği için yaş mamasına karıştırdım çok kısa sürede iyileşti. Lütfen saçma sapan söylentilere inanarak sağlığını tehlikeye atmayın. Kendi bahçeniz dahi olsa sokağa ya da apartmana asla çıkarmayın başka kedilerle haşır neşirseniz üstünüzü değiştirin muhakkak ve diğer kedilerle karşılaştıracaksanız hasta veya taşıyıcı olmadıklarından emin olun. Bu tedbirler büyük oranda çözüm olacaktır. Geçmiş olsun.

Baharp

Bu arada diğer yorumlara falan şu an baktım. Test yapılmış zaten uyku hali benim kedimde de oldu. Sürekli kuytu köşedeydi sonradan fark ettim ve bayramda misafir gelmişti kedilerle haşır neşir olan biri onun kıyafetlerinden bulaştığını tahmin ediyorum. Çok kolay bulaşabiliyor ama lizin gerçekten mucizeler yaratıyor. Kedimin gözleri sürekli akıyordu hatta kornea ülserinden ameliyat olmak zorunda kaldık. Şu an hiçbir sorun yok bağışıklık güçlendikten sonra problemleriniz çözülecektir endişelenmeyin.