İshal

Goupe

Merhaba annem kedinin canı çekmiştir diye sabah bir yumurta kırıp kediye omlet yapmış yağlı yağlı. Az önce cıvık hamur kıvamında bir kaka yaptı. Yaparken çok ses çıkardı ben o yüzden baktım. Bacaklarına falan bulaşmıştı hemen yıkadım. Şimdi asıl sorum omlet 6-7 saatte hemen etki edebilir mi? Ve hemen geçirmek için ne yapmalıyım?

7 CEVAP

Badems

Yumurta haşlanmış olarak verilir sadece onda da sarısı. Devamlı yapmıyorsa ishal olarak, bir kere yaptıysa sadece çok bir şey yapılmaz. Yani 24 saatten fazla sürerse tehlikelidir. Kuru mama dışında bir şey yemesin, bol su içsin. Annenize söyleyin lütfen sizin vercekleriniz dışıında bir şey vermesin.

Goupe

Çok teşekkür ederim herzaman olduğu gibi kucağımda uyuyor şuan.

Goupe

Sadece bir kere yaptı. Ben evde yokken annem canı çekmiştir diye vermiş. Şimdi söyledim yağlı birşey verme diye. Birde mama değişikliği yaptık bu gün. Eski mamasıyla karışık verdim bununlada ilgili olabilirmi?
Birde ıslak mama verirken konserveyi nasıl kullanmalıyız. Tamamını mı vericez yoksa mamayla karıştırmak falan mı lazım?

Badems

Kuru mama yapmaz zannetmiyorum. Yaş mamayı ayrı verin, karıştırmayın kuruyla. Paketin tamamını koymayın ishal yapar yavru olduğu için. Bir de şu an vermeyin, tamamen normale dönsün öyle verin. Yarın da kakasını kontrol edin.

Goupe

Gece uyumalı mıyım? Birşey olur mu? Ek olarak birşey vermelimiyim mamadan başka ? Çünkü kaka yaptığında bacaklarına tamamen bulaşmıştı gezdiği yerler koltuklar falan hep kaka oldu. Tekrar yaparsa farkında olmayacağımdan evi darma duman eder.

Badems

Tekrar yapacağını zannetmiyorum ama belli de olmaz. Tuvalete gittiğinde anlarsınız/uyanırsınız zaten merak etmeyin

dollfacepersian

Bundan sonra yağlı,şekerli,tuzlu,baharatlı şeyler vermeyin lütfen. Bunlar haricinde sebze meyve verirken araştırın. Üzüm ölümcüldür mesela. Domates de zararlıdır. Çok dikkatli olmak lazım bu konuda