Anlamadığım Tuhaflık

nilayy24

Arkadaşlar merhaba, kedimde bi süredir fark ettiğim bi davranış var. Yaş mamasını yere koyuyorum mesela, önce koklayıp sonra yeri eşeliyor tek patisiyle. Mesela az önce masada Türk kahvesi vardı fincanda, onu kokladı sonra masayı eşeledi yine tek patisiyle. Daha önce dondurmaya da yapmıştı, kuru mama haricinde çoğu şeye yapıyor. Sebebi nedir sizin kedilerinizde de var mı?

13 CEVAP

Zeke

Bir çok sevdiği şeyleri içgüdüsel olarak kapatırlar.
Bir de hiç sevmediği şeyleri

Ozge00

Benimki yoğurdu cok seviyor, tabakta az kalınca hemen eşeleme hareketi yapıyor. Ben saklamak istediği icin yapıyor diye düşündüm ama sizinki yemediği şeylere de yapıyormus. Ilginç. Hiç fikrim yok.

ReisGae

bunun anlamı "elleme daha sonra yicem " demek yani üstünü kapatıyomuş gibi yapıyo

Ozge00

Benimki tek yoğurda yapıyor. Ilk yaptığında tuvaleti geldi sanıp kumuna götürmüştüm ama oyle değilmiş:D kahveyi icmek istemez bence bir kedi. Gerci benimki bimin keklerini yiyor :(

sforselin

Bir kere patates kızartması yerken dağıtmıştı böyle patatesleri. Sağlığımı da düşünüyor biricik evladım jkbbkb

Yorumlarda yazıldı mı bilmiyorum okuyamadım hepsini. Kediler doğal yaşamlarında beğendikleri yemeği saklarlarmış. Ondan yapıyorlarmış. Öyle okumuştum bir yerde. Benim kedim de yapıyor hatta yerde bişey varsa üstüne kapatıyor yiyeceği zaman açıyor

Lorinloris

Benim kedim de hep mamasınin üstünü kapatmaya çalışıyor tek patisiyle. Belki kokusunu kapatıp saklamaya çalışıyordur.

sforselin

Ben internette yazanlardan da çıkarım yaparak sonra şu an yemek istemediği şeyleri daha sonra yemek için saklamaya çalıştığını düşünüyordum. Ama geçenlerde biri kedilerin böyle canlılar olmadığını, diğer avcıların yemek kokusuyla dikkatini çekmemek için içgüdüsel olarak yaptıkları bir hareket olduğunu söyledi. Her iki koşulda da herhangi bir sorun yok bunu yapmasında.
Kahveyi kapatmaya çalışmaları komik ama. Benimki de yapıyor. Hiç ekmek yememesine rağmen ekmeği koklayınca da yapıyor :)

Bikedi

Bu sabah kefir verdigimde aynisini benimki de yapti:) hatta burada sorsam mi diye dusundum. Bu kadar olur:)

Benim kedim genellikle sevmediği şeylerin üzerini kapatmaya çalışıyor. Sanırım sevmediğini anlatmanın bir yolu.

nilayy24

Aynen yoğurda da yapıyor. Anlayamadım ben de

nilayy24

Ay gerçekten çok şekerler ve farklılar :D teşekkür ederim :)

nilayy24

Ay kahve kokusundan nefret ediyor normalde ama filtre kahveden nefret ediyor Türk kahvesini seviyor :D ben de tuvaleti geldi sanıyorum hep ama baskaymıs