Erkek Kedimi Kısırlaştırdık Ölü Gibi Yatıyor???

Suraemir

Ne zaman tam kendine gelir vet suyu mamayı alın vermeyin iyice kendine gelene kadar dedi aldım bende karanlık yerde serin yerde yatıyor şuan gözleri açık ne zaman kendine gelir tavsiye verir misiniz? Kusabilir dedi çiş kaka sorunu olabilir belki dedi

34 CEVAP

Suraemir

Üzerini örttüm en sakin yer orası ama üşümesin diye kalkabileceği zaman kalkar sanırım

Suraemir

Üzerini örttüm şuan kendine gelince kalkmaya çalışır zatrn kum kabı banyoda iyice kendine gelene dek su ve mama vermem o zaman

Ozge00

Ha tamam, bizimki 4 saat civarı sürmüştü ayilmasi. Gözleri açıktı ama hic tepki vermiyordu.
Bu süreçte yanında olmanız daha iyi olur, yalniz bırakmayın lütfen. Sarhoş gibi yürüdükleri icin kendilerini etrafa carpabiliyorlar. Ben cok engelledim çarpmasını, mobilyaların sivri kısımlarına çarpıyordu az kalsın. O yüzden dikkatli olun.
Çok geçmiş olsun, umarım çabucak toparlar kendini

Suraemir

Banyoda tutuyorum şehir dışından dayımlsr gelecekmiş 1 saat kadar gideceğim 7 gibi ben geldiğimde bakar su veririm banyoyu kapatacağım orda zarar verecek birşey yok çamaşır makinesi üzerine atlamaya çalışmaz zaten sanırım ağrısı olabilirmiş soğuk yerde yatmak isteyebilirmiş normalde de banyoda yatıyor sıcakta zaten sanırım 1 saatten birşey olmaz değil mi? Sadece kum kabı var yaş mama ve suyu geldiğimde veririm diyorum

Suraemir

Ayrıca nd düşük tahıllı maması vardı balıklı onu vermeye devam etsem sorun olur mu daha yeni almıştım

Suraemir

Ayrıca ne zaman yemeye başlar yaş mama vereceğim ilk ilaç vs bişey vermedi vet sadece kontrole gidecek bir kaç gün sonra

dolstoy

benim veterinerim en az 6 saat demişti sonuçta açlık öldürmez ama erken yerse ciddi geri dönüşü olmayan sorunlar oluyormuş. çişini, kakasını tutabilir belki bir süre. büyük ihtimal kusacak. birkaç güne hareketlenmeye başlar 2 haftada düzelir. kısır kedi mamasına geçmeyi tavsiye ederler ama elindekini bitirsen hayvana bir zararı dokunmaz zaten olsa da etkisi uzun vadede olur. Kediniz büyük ihtimal çok yorgundur onu rahat bırakın uyusun, dinlensin ama durumunu gözlemleyin.

dolstoy

benim veterinerim de ilaç vermemişti. erkek kedilerde vermiyorlar zaten, kontrol de istemedi yarada sarı, yeşil, siyah(siyah dememiş olabilir) renk görürseniz ya da hayvanda anlattığından farklı bir durum olursa getirin demişti.

Suraemir

Ya 1 saat bi yere gitmem gerekiyor yerini ayarladım yatıyor kalkarsa eğer kendine gelir biraz yürürse su vermemde yaş mama vermemde sorun olur mu ya da başına bi iş gelir mi sanırım pek kıpırdanmaz zaten

dolstoy

büyük ihtimal süre dolduktan sonra da mama yemez endişe etmeyin. zorla vermeyin, yemesine teşvik edin suyu taze ve ulaşması kolay yerde olsun. geçmiş olsun kediciğinize

Suraemir

Gözleri açık yatıyor öylece geleli 1 saat oldu

dolstoy

daha anestezi etkisendedir yürümeye çalışabilir. kendine zarar verebilir mümkünse ayrılmayın yanından. işiniz varsa bir odaya her şeyini koyun gelene kadar orada dursun.akşama kadar zıplayamayaz o ona göre yerleştirin. kumunu sıfırlamanızı tavsiye ederim içindeki bakteriler gitsin. lütfen en az 6 saat sonra verin suyu da mamayı da. kediniz ölebilir.

dolstoy

mutlaka kusar, kusarsa ortada kirlenecek önemli eşya bırakmayın.

Suraemir

Banyoda yatıyor sadece çamaşır makinesi ona da zıplayamaz banyoda zarar verecek bişey yok zaten 4 saate anca falan kendine gelir diye düşünüyorum bir yemeğe gitmem lazım mutlaka banyonun kapısını çekerim kumunu bir kaç gün daha yeni oluyor değiştirdim su mama vermem o zaman ben gelince kendine geldiyse veririm

Suraemir

Yaş mama veririm o zaman da daha kolay yer belki banyoda bırakayım ben onu kapıyı çekeyim madem gelince bakarım yine gözleri açık olması normal mi