Mavi Rus Kedisi Ve Astım

Aştım hastasıyım çok ciddi değil yani aniden gelişen ciddi bir nefes darlığım olmuyor mavi rus kedisi çok az alerji yapıyormuş astımım kalkarmı? Astımı olup bu cinsi alan varmı hiç varsa hiç sıkıntı yaşandımı?

2 CEVAP

sforselin

Kardeşimin de benim de alerjilerimiz ve astımımız var. Evde ilk günlerinde biraz pis olduğu ve benimle yattığı için alerjilerimi kötü etkilemişti ama nefes darlığıyla ilgili bir sorun yaşamadım. Bu arada normal sokak kedisi bizim kız. Bence bir tanıdığınız, arkadaşınız varsa kedi bakan, birebir deneyimleyin derim. Direkt kedi tüyüne alerjiniz yoksa astımı kötü etkilediğini düşünmüyorum. Tabii bir doktora fikrini sormak, alerji testi yaptırmak sahiplendiğiniz kediyi daha sonra alerji sebebiyle terk etmemeniz için önemli.
(Astımım çok kötü değil, nefes darlığı yaşamıyorum ama ilaç ve o fısfıstan :) kullanıyorum bu arada.) (Koyun yününe de alerjim var:)

alabalik32

Aslında evde beslenen kediler özellikle çocuklarda bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyormuş.