Aynı Evde 2 Kedi Kavga Eder Mi

nhazalsahin

Kardeşimin kedisi de bizim eve gelecek ikisi de 4.5 aylık daha önce birbirlerini hiç görmediler benim kedim engelli kendini savunamaz daha önce böyle bir durum yaşayan var mo kavga etmelerine nasıl engel olabilirim

9 CEVAP

NSukun

Önce birini kafeste tutun bı tanistirin eğer tislama çok olursa ayrı odalarda tutun eşyalarını değiştirip kokularına alistirin küçük olduklari için çabuk alisirlar muhtemelen

sforselin

Tırnaklarını kısaltın. En azından zarar verme ihtimalini azaltır. Küçük oldukları için çabuk alışırlar bence. Kedi alıştırma adımlarını uygulayın.

Bikedi

İkisi yan yanyanayken odul mamasi verin. İp top filan oynatin. Yavru olduklari icin cabuk alisirlar. Sizin kedinizin engeli nedir? Benim kedim de engelli.

nhazalsahin

Benim kedimin de patisinde felç var maalesef bulduğumuzda Patisi yaralıydı yaralanmaya bağlı olarak felç gelişti

Bikedi

Benim kedimin de bir bacagi buldugumuzda kangrendi ve kesildi malesef. Ama cok hareketli, eksikligini cok hissetmiyor. tuyleri kadar omurleri olsun...

YagmurBecel

Tıslama ve gerginlik olacaktır. Çok yalnız bırakmamaya çalışın ilk 1 hafta. Yalnız bırakacaksanız da ayrı odalarda birbirlerinin eşyalarına ve kokusuna alıştırmanız işe yarayabilir. Birde ikisi için ayrı kum kabı koyun eve tuvalet yapma sorunu yaşamamak adına.

dolstoy

bir şey olmaz ilk gelince birbirlerini koklamaları izin verin kafesinde

nhazalsahin

Amin inşallah @bikedi

Kediler küçük sorun olmaz siz kedileri germeyin sadece sanki çok normal bir durummuş gibi yansıtın onlar koklaşarak anlaşır onun haricinde ikisine mama verip oyun oynarsanız çok çok az bir zamanda alışabilirler birbirlerine