Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim miyavlıyor

Goupe
Goupe

114799


Merhaba kedim her sabah acı acı miyavlıyor. Birşeye üzülüyor gibi hiç kucağıma gelmiyor sabahları. Kızgınlığa girmedi çünkü okuldan gelince böyle birşey olmuyor. Normalde kucağımdan inmeyen hayvan sabahları koşuyor ve beni tırmalıyor. Birazcık yaş mama verdiğimizde veya başka birşey. Hemen susuyor ve 1-2 dk sonra tekrar devam ediyor. Her sabah yemek yemek istiyorsa bu alışkanlıktan nasıl kurtarmalıyım.

15 Cevap

Nayeli
Nayeli

2772


kedilerin hepsinde var o:) sabah 5-7 arası başlar
kedi sahiplerin ortak derdi. bazıları sabah rahat etmek için saat ayarlı otomatik mama kabı alıyor. sabah saatine ayarlayıp rahat ediyor.

kedilikizzz
kedilikizzz

114901


Aynen evet benim kedim de öyle sabah 6buçukta hep alarm gibi tepemde. Bende ztn ilk öğünü o saatte veriyorum. Sonra öğlen ve akşam veriyorum. Sabahın köründe uyanmazsam gözümü bile ısırıyor :) ben sabahın köründe beni uyandırmasından vazgeçiremedim bence bu imkansız.

Goupe
Goupe

114799


Nasıl yani benim kedimde 6 buçukta tepeme dikilip beni uyandırıyor. Uyanmazsam gözlerime patileriyle vuruyor.

fatmatina
fatmatina

10425


Benimki de ilk başlarda uyandırıyordu ama artık uyandırmıyor uyansa bile kendi kendine takılıyor yada geliyor koynuma giriyor uyumaya devam ediyor,sevdiriyor:)uyumadan önce onu iyice yorarsanız ve siz uyumayana kadar onu da uyutmazsanız onun da o saatte uyanacak hali kalmaz birde şöyle bir tahminim var sizi uyandırdıkça siz ona mama verirseniz bunu ödül gibi kabul edip sizi uyandırmanın iyi bir şey olduğuna inanır ve bu davranışından dolayı ödüllendirildiğini sanar buda onu sizi her sabah uyandırmaya teşvik eder:)iyi davranışların ödüllendirilmesi kuralı yani:)sadece bir tahmin uzman biri daha net bilgi verecektir.

Goupe
Goupe

114799


Bence bu çok iyi birşey her sabah 6 buçukta kediyle uyansam alarma falan gerek kalmaz :) hemde doğal ve güzel bir şekilde uyanırım.

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Bence bu yemekle ilgili değil. Gün içerisindeki uyku -oyun saati durumundan kaynaklı. Bunu düzeltebilirsiniz. Şu şekilde gün içerisinde o isteksiz olsada onu bol bol oyun oynayın,kedi oltası bunun için idealdir. Yorulduğu ve gün içerisinde uyumadığı için geceden sabahın erken saatlerine kadar uyuyacak ve sizinle birlikte uyanacak. Bu zamanla düzene girebilecek bir durum. Hemen olmasını beklemeyin:)

Goupe
Goupe

114799


Oyun oynamıyor zilli toplar falan hiçbirisi umrunda değil ben ittiriyorum topu o izliyor sonra geri çekiliyorum o hala bakıyor. hiçbir şeyle oynamıyor sonunda ben yoruluyorum :D oturup dinleneyim diyorum hemen kucağıma zıplayıp uyuyor. sabahları kucağıma alıncada susuyor.

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Yavru bir kedinin bu kadar hareketsiz olması ve hep uyuması normal değil. Kapsamlı bir veteriner kontrolünden geçirmenizi tavsiye ederim

Goupe
Goupe

114799


hep uyumuyor sabahları oraya buraya koşup evi talan ediyor nefes nefese kalıyor :D sonrada hali kalmıyor heralde 1 saat falan hiç durmadan o odadan diyerine koşuyor. birkaç gün sonra kuduz aşısı falan yaptıracağım onun yanında neden böyle olduğunuda sorarım. teşekkür ederim :)

kedilikizzz
kedilikizzz

114901


Benim kediminki yemekle alakalı en azından :) yemeğini yiyip tekrar uyuyo. En başta o saatte ben kendim yemek vermeye başladığım için o şekilde alıştı :)

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
511 Görüntüleme
15 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor