Kedimi Başka Biri Almak İstiyor

Kuzucansu44

Benim bahçede baktığım bir kedi var ismi Damat. Ama öyle bahçeme gelince beslediğim sıradan bir sokak kedisi değil. Yaklaşık 1 yıl önce falan sürekli bahçeye geliyordu bende onu sahiplenmeye karar verdim. Fakat o dışarıya çok alıştığı için evde durmak istemedi, sürekli dışarı kaçıyordu. Yaklaşık 2 ay alışsın diye bekledim ama olmadı. Bende zorlamak istemediğim için bahçede bakmaya karar verdim. Kapının önünde yatağı ve mama kapları duruyor. İsimli tasması filan var, yani benim kedim ama dışarıda yaşıyor. Sitede çoğu kişi benim kedilerimi köpeklerimi tanır. Dolayısıyla Damat'ı da tanıyorlar. Fakat kısa bir süre önce sitenin ilerisindeki eve yeni biri taşındı. Küçük bir kızı var, ve kız Damat'ı çok sevdi. Damat 2-3 gün bahçeye gelmeyince meraklandım, aramaya başladım. Yeni taşınan kişilerin Damat'ı eve aldıklarını söyledi biri. İşte onlara gittim fln anlattım, ev sevmiyor sevse bile benim kedim olduğunu söyledim ve Damat'ı aldım. Ama kız nasıl ağlıyor, benim kedim olsun onu çok sevdim diye. Annesi evde olmasına gerek yok sevmiyorsa bahçede de bakarız diyor. Kız 2-3 gündür ağlıyormuş, kediyi getirin diye. Başka kedi sahiplendireyim diyorum yanaşmıyor. Damat'ı verirsem site dışı olduğu için buraya geri gelemez. Ne yapacağımı bilemedim? Sonuçta kız çok küçük, kalbinin kırılmasını istemem. Bazılarına saçma bir soru sormuşum gibi gelebilir ama o yaşlarda bende kedi aşığıydım(hala öyleyim) bu yüzden onu anlıyorum. Bu arada sen kendi kedini nasıl verirsin gibi şeyler demeyin, Damat beni çok sever ama beni sevdiği gibi herkesi sever. Yani bana evdeki kedilerim gibi aşırı bağlı değil

26 CEVAP

Buketbayraktar

Herkes söylemiş ama ben dayanamıyorum bir kez daha tekrar ediyorum tasmalı bir kediyi alıp eve götürmek evinizden çalmakla aynı şey. Evde yaşayıp gün içinde çıkıp gezen kediler var yani. Ben çok sinir oldum çokta rahatsız edici. İlla o kedi demekte şımarıklık bir annenin çocuğuna başkasına ait olduğunu anlatabilmesi gerekir bana güven vermediler

Roza23

Eğer onlar eve alıştırabilmişse ve gerçekten ilgileniyorlarsa verebilirsin bence. Dolardaki tehlikelerden korunmuş olur en azından ama sadece çocuk üzülür diye düşünmeyin. Çoğu çocuk severken zarar verebiliyor, siz de küçükken öyle oldugunuz için aklınıza bu ihtimal gelmiyor olabilir ama çocuk bunlar. Eğer içinize sinmiyorsa site içinde bakmanız daha iyi olacaktır. Eğer gerçekten kedi aşığıysa kızı da zaten hanımefendinin başka bir cana umut olabilirler.

Roza23

Dışarıdaki tehlike bu arada :)

kediye 2 niz bakın derim ben yani kedi 2 nizin olsun 3 gün sen bak 2 gün o baksın derim yani benim fikrim digerlerinin dediklerininde uygularsanız bence 2 niz bakın hem kız üzülmez hemde sen üzülmessin

ilily13

Sakın vermeyin

betul18

eşyalarını falan almışlar mı da eve almışlar bence vermeyin küçük çocuklu evlerde kediyi hiç doğru bulmuyorum parkta beslediğim kedileri kovalayanı mı dersiniz taş atanı mı dersiniz var da var

Anonymus552223

2 gun sonra sıkılıp atacaklar, kedinin duzenini bozmayin, ne guzel bir hayati varmis bahcenizde, hem balkondan falan kaciabilir evi sevmiyorsa, bir de cocuk oyuncak gibi oynayacak iyice sıkılir. Durrumu izah edin anlamazlarsa kendi problemleri

Nurguloruc

Ben sokaktan daha iyi oldugunu düşünüyorum evde kalmasının ama onlara bi gün sokaga bırakacaksanız bana getirin ben bakarım diyebilirsiniz. öylece sokağa salmalarından iyidir. Hem eve alışmış olur sizinle çok rahat yaşar. Dışarda bi arabanın altında kaldıgını ya da yagmurda karda sokaklarda oldugunu düşününce evde kalması daha iyi geliyor. Tabi siz bilirsiniz. 15 yaşındayken bahçede baktıgım kediyi bi kız evine almıştı koşup gidip kediyi ordan almıştım tabi benimki kıskançlıktı :D şimdi mantıklı düşünmeye çalışıyorum.

Erogluekiin

Lütfen bırakmayın

Minimesi

Şöyle düşünün bir aile sizi görmüş çok sevmiş tutturmuş bizim olsun diye ailenizde tamam dese siz korkmazmısınız başkasının evindesiniz sonuçta bence vermeyin

Succubus

yahu olay küçük kızın kedi sevgisiyse ve bu kadar yakın oturuyorsanız aile neden arada sevmeye gelmiyor? bu kız kediyi illa bu kadar sevmişse gelsin arada oynasın? üstelik aileden bu isteğin gelmemesi de şaşırttı beni. kedi bakımını sokağa mama koymaktan ibaret görmüyorlarsa, gerçekten ne olduğunu biliyorlarsa hem çok ciddi bir sorumluluk altına girmezler hem de kızlarının gönlünü hoş ederlerdi