Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kediler ve Köpekler

rskarakas
rskarakas

328


Anket


Sizinde cevaplarınızı çok merak ediyorum. Benim etrafımda bulunan herkes kedileri ve köpekleri yan yana besleyebiliyorlar. Sizce bu ne kadar doğru. Ben biraz endişeliyim kedi ve köpek aynı evde yaşar mı?

6 Cevap

dollfacepersian
dollfacepersian

123831


Herkes sadece yavruyken alıştırılırsa yaşayabileceklerini söylüyor. Ben bunu doğru bulmuyorum.Bence Kademeli olarak alıştırılırlarsa ve iki hayvanın geçmişte birbirlerinin türlerine karşı travmatik veya saldırgan bir geçmişi yoksa anlaşabilirler Ayrıca beklenti çok yüksek tutulmamalı bence. İki hayvanın birbirlerine ve birbirlerinin alanlarına saygı duyması da aslında onlar için çok yeterlidir. Bu arada Cesar Millan'nın programında insanlara ve diğer Köpeklere agresif ama evin kedisiyle aynı yatakta uyuyan bir köpek gördüğümü çok net hatırlıyorum.
Yani kısacası aynı evde sorunsuz yaşayabilirler diyorum

rskarakas
rskarakas

328


Küçüklükten birlikte yaşamaya başladıkları zaman yaşabilirler yani anladım teşekkür ederim.

emreztrkk37
emreztrkk37

2423


Hayır bu köpeğinize ve kedinize bağlı şuan bile köpeğinizin yanına kedi koyabilirsiniz. Komşumuzun 4 yaşında köpeği var sokakta bulduğu kediyi yanına aldı köpek kadından daha çok sahip çıktı yavruya

Shewky
Shewky

943


Kedi köpek uyuşmazlığında genelde savunma içgüdüsü ile proveke eden taraf kedi oluyor. Benim kişisel tespitime göre evde kedi varken yanına köpek aldığınızda bazı uyuşmazlıklar çıkabiliyor fakat bunuda zaman ve kararlı tutumunuz ile halledebilirsiniz :) Evde köpek varken yanına kedi aldığınızda eğer köpeğiniz sizi lider olarak kabullenmiş ise kayda değer sorun yaşamadan birbirlerine alışıyorlar. Kediler pek misafirperver değiller.

ayberkpro
ayberkpro

5


tabiki yasar ben besliyorum köpek yavruyken alıstır

Goupe
Goupe

114799


Yavruyken alacaksanız ikisinide alışırlar. Ama yetişkin iki hayvanın huyları bellidir ve kolay kolay değişmez.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
366 Görüntüleme
6 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor