Kedimi Kısırlaştırdık Ağrısı Çok Ne Yapabilirim

Suraemir

Arkadaşlar dün iyiydi sanırım ağrı kesicinin etkisi geçti ve ağrısı var demiş başka veterinere götürdük kamerayla içten bakmış dikişleri vs iyi iltihap yok akıntı yok ağrı kesici verdi hap olarak ketopat diye yutturduk 6 bucuk gibi biraz su içti şimdi sabah biraz yaş mama yemişti ama sesli şekilde hıh hıh diye ağrı çekiyor sesli nefes alıp veriyor ağrı kesicinin prespektüsün de kas ağrıları yangılar ameliyat sonrası ağrının azaltılması vs yazıyor zaten ama kesmedi galiba ağrısını ya enjeksiyon yapmam iyi gelmeyebilir hap kullanın demiş ama garibim hala iyi değil

43 CEVAP

Suraemir

Kedim öldü çok üzgünüm anlatamayacağım kadar çok herşey Allahtan hâliyle eceli varmış mâna oldu sanırım bilseydim hiç kısırlaştırmaya götürmezdim dünyaları verecekler işesin derdim yanıma geldi en son ve olduğu yerde kaldı

Suraemir

Sağolun ben aşırı seviyordum kedimi doğumdan kalktım eve geldim dikişlerimle ona baktım siz düşünün Allah çok seviyorum diye sınav ediyor olsa gerek çok sevme alırım dedi kendini hatırlattı sabır diliyorum

sforselin

Başınız sağ olsun. Acınızın üstüne böyle bir konuda yazmak istemezdim ama dikiş bile atılmayan bir ameliyatta bunların yaşanması vet. hatası olabilir gibi geldi bana. Kendinizi daha iyi hissettiğinizde buraya yazın, sorunu anlamaya çalışalım. Eğer bir ihmalkarlık varsa gereken yapılmalı çünkü. Özür dilerim tekrar başınız sağ olsun.

Suraemir

Sinek geçti önünden mesela onu takip etti ölcek diye de korkuyorum eşimde dedi iyice kötü olsa ona bile bakmaz dedi bu hap hem ateş içinde falanmış ama narkozu mu atamadı ki daha su da içti bugün çişe gitmedi sanırım sabah 2 tane çiş aldım kaka daha yok

Suraemir

Eşim hepsi yapıldı bakıldı dedi bugünde başka yere götürdü veterinere diyorum ya dün iyiydi zıplıyordu falan sabah kalktığımda kötüydü gece mi bişey oldu dedim yok yani tuhaftı veteriner yine baktı bugün dedi ağrısı var demiş karnı tam tok değildi ilaçlar mı zehirledi acaba diyorum bilmiyorum ne desem boş işte ecel aslında ameliyat olmasa da başka sebepten ölecekti ya farkında olmadan kaçacaktı araba falan çarpacaktı ya da başka başka şeyler en son öğürdü bayağı kusacak sandım bende kaçtı sonra da yanıma geldi ve orda öldü umarım benim yanımda olduğu süre zarfında ben ona iyi bakmışımdır en kötüsü de yaş mama sipariş etmiştim yesin dursun diye en iyilerini alıyordum hep nd schensir falan kenara biriktirip sürekli para onun için herşeyi yaptım en zoru da bu evde her yerde onu hatırlayacak olmam neysr Allah kızıma sağlık versin öyle avutuyorum insan herşeyin acısına katlanırmışta evlat acısına katlanamazmış öyle avutuyorum umarım ahirette benden şikayetçi olacağı birşey yapmamışımdır o kadar boşluk ki içim yatağıma yattığımda fıtı fıtı gelirdi yanıma ama sorsanız bir daha hayatta eve hayvan almam onun gibisi zaten gelmezde ben acısına dayanamıyorum

Tengu

2 dir cevap yazmak için giriyorum ağlamaktan cevap yazmadan çıkıyorum. çok zor bir şey. bir hayvanla yaşamanın tek kötü yanı en kötü yanı. keşke ölümsüz olsalardı yada daha uzun yaşasalardı bilmiyorum ne desem boş kimsenin bu acıyı yaşamasını istemem çok zor bir şey başınız sağ olsun

Ozge00

Evet kotu olsa sinekle uğraşmaz. Ben cok sevdiği oyuncagini bile getirmiştim ama yüzün bakmadi.

Suraemir

Ya aşırı üzülüyorum şuan kalkıp yürüyo yatıyo istediği yere hapı içiriken iktirdi falan ama hıh hıh diye nefes alıyor iç tarafı acıyor ya da

Ozge00

O ses içeride sıvı birikmesi nedeniyle çıkıyormuş, daha önce burdan arkadaşin basina geldi. Kontrol edildi mi sivi birikmesi yaşanmış mi diye acaba?

Suraemir

Kamera sokup makattan bakmış ayrıca dikişli zaten bu yapıştırma yapılsa iltihap sıvı olsa akmaz dikişte belli olur ama demiş bi tane daha hap vardı oda enfeksiyonlar içinmiş onu da 2-3 saat sonra verin demiş verdik ama sanırım acısı çok kendimde 3 ay önce doğum yaptım hatırlıyorumda zordu ilk 2-3 gün yattığı yerden kuyruk sallıyor ölü gibi olsa yapmaz heralde tekrsr eşim sormuş ağrı kesici verelim mi diye sabaha karşı verin demiş ölmez demi ya kustu çişte yaptı bu ama hala narkozu nasıl atamadı bilmiyorum

Suraemir

Bişey olursa diye de kendimi suçluyorum keşke yaptırmasaydık hayvan acı çekiyor diye

Ozge00

Şimdi okudum diger yazınızi. Kontrol edilmiş sanırım. Veteriner sorum yok dediyse çok endişelenmeyin bence üzmeyin kendinizi. Anesteziyi kusarak atıyorlar. Ben elimle yedirdim, mide bos olunca kusmaya çalışıp kusamiyordu. Biraz yiyince kustu, kustuktan sonra rahatlıyor yavaş yavaş etkisi baya azalıyor narkozun. Elinizle yoğurt, tavuk suyu veya yas mama suyu yalatabilirsiniz en azindan. Yerse yesin o sekilde. Ben pek zorlamadim yeme konusunda elimle yedirdim hep, az az yedi.

Ozge00

Yok canım normal, kuyruk sallıyorsa ne mutlu. O da bir tepki. Benimki kuyruk bile sallamiyordu. Düzelir, yarina daha iyi olur

Suraemir

Ay inşallah 3 aylık bebeğimde var ona bakamadım iki gündür dua edin ne olur :( yerinden kalkıyor yine kuzum göz bebekleri kocaman baktıkça üzülüyorum inşallah iyi olur Allah'ım acısız hayırlı ölüm versin hepimiz bir gün öleceğiz ama şimdi ölürse kendimi suçlarım çok eşimde bugün bana kızdı bırak işeseydi de acı çekmeseydi hayvan ne hale geldi diye inşallah düzelir daha mutlu olur dün iyiydi aslında kendini tarattı bana gelmiş yanıma yatmış ama hissetmedi sıcağı sıcağına herhalde acısını

Suraemir

Hareket ediyor yine gelmiş yer değiştirmiş şuan