Gaz Anestezi

Ares87

Bazılarının bildiği üzere kedimi sağlık problemi yüzünden kısırlaştıramıyorum fakat bu durum yavrumu çok yıpratıyor onu böyle görmek beni de fazlasıyla üzüyor bugün veteriner hekimimizle görüştüm gaz anestezinin daha az riskli olduğunu söyledi daha önce kedisine gaz anestezi uygulanan varsa bilgi verebilir mi

12 CEVAP

Ozge00

Benim yaşadığım yerde öyle bir seçenek yok ama bende araştırmıştım. O kusma, halsizlik, bos bos bakma, yemek yememe, sarhoş gibi yürüme durumları olmuyormuş sanırım. Veterinerime de danismistim, keske olsaydı ama yokmuş.

Suraemir

Eminim ki daha kolaydır biz normal anestezi ile yaptırdık ve dün akşam kedimi kaybettim sanırım kaldıramadı vücudu ya da gece üşüttü falan emin olamıyorum çünkü dünden önce ki gün boyunca iyiydi herşeyi düşündüm şunu yapsak ölmez miydi bunu yapsak yaşar mıydı diye Taktiri İlahi işte ne yaparsam yapacağım vakti var her canlının sonuçta vakti gelmiş çok üzüldüm başka kedi alsam sevemem diyorum sokaktan falan sahiplensem nasıl sevcem onun gibi olmaz da diyorum inşallah kolay atlatır sizinki

cemremio

Of çok üzüldüm ya kedinizi kaybetmenize, bende sırf bu korku yüzünden çok erteledim kısırlaştırma operasyonunu, gerçekten çok üzüldüm, sokaktan bir kedi sahiplenerek onun hayatına dokunmak onun şansı olmak size iyi gelebilir, düşünmeye değer, kimse kimsenin yerini tutmaz onlarında bir karakteri var sonuçta, kaybettiğiniz kedinizin sevgisi ayrı, sahipleneceğiniz kedinin sevgisi ayrı olacaktır.

sforselin

Bildiğim kadarıyla gaz anestezi sonrası kediler daha kısa sürede kendine geliyor. Ben de kısırlaştırma yaptıracağımız yerde gaz anestezi olmasına dikkat ettim. Ameliyattan yarım saat sonra uyanık bir şekilde alabileceğimi söylediler.

cemremio

Bende kısırlaştırma operasyonunda özellikle gaz anestezi uygulayan bir veteriner kliniği seçtim, daha çabuk uyandı, olabildiğince daha kolay atlattı bu sureci

Minikmuezza

Gaz anestezi tercih edin ekstra parasina deger.kedi ameliyat mahmurlugunu yasamaz narkoz almayacagi icin kendine gelmis bir vaziyette teslim alirsiniz

Ares87

Suraemir başın sağolsun Allah kimseye yaşatmasın yarın tekrar bir görüşeceğim hekimle

ecekirdekci

Benim kendi kedime de şu an geçici yuva olduğum kediye de gaz anestezisi uygulandı.
Kedim dişi olduğundan nispeten uzun süre anestezide kaldığı için belki de, hafif bi sersemlik ve kusma yaşadık ama çabuk atlatmıştı. Geçici olarak baktığım erkek kedi eve döner dönmez kudurmaya başladı kusması falan da olmadı.
Suraemir başınız sağolsun.

Ares87

Bende çok korkarak temmuzun 14 üne randevu almıştım birden içime kurt düştü ve bir çok veterinerle görüştüm ve hayati riskin çok fazla olduğunu öğrendim ya araştırmadan kısırlaştırmaya götürseydim oğlumu kaybetseydim kahrımdan ölürdüm herhalde herşeyde bir hayır var büyük ihtimal bu ay sonuna doğru gaz anestezi ile kısırlaşacak ama yine çok korkuyorum bir canlı adına karar vermek çok zor

Ozge00

Ama yinede verilecek ilaçlar kediyi cok etkiler mi onu da konuştunuz mu

Ares87

Evet konuştum yine tabi genel bir muayene olmadan yaptırmam körü körüne riske atamam umarım sorunsuz atlatırız

burcingltkn

merhaba nasil gecti operasyon acaba