Beslenme Problemi

nildogcat

Kedim şuanda 7 aylık ve Proplan Junior Tavuklu kullanıyoruz.Şu sıralar yaş mamayla karıştırıp veriyorduk.3-4 gündür de hiç mama yememeye başladı.Sadece su içiyor geliyor bizden yemek istiyor bizde biraz veriyoruz.Tekrar mama yemesini sağlamak için ne yapabiliriz?

6 CEVAP

emreztrkk37

Mamayı sürekli dışarda bırakmayın yiyeceği kadar koyun doyduğu zaman boşaltın mamayı. Açıkta kaldığı zaman aroması ve kokusu gidiyor bu yüzden yemek istemeyebiliyorlar. İstediği zaman verin. Belki bu yüzdendir deneyin derim.

Badems

Yas mamayla kuru mamayi karistirarak verirseniz eger tek basina kutu mamayi yemez. Bu herkesin yaptigi yanlislardan biri ikisi ayri ayri verilmeli. Yas mama bi ogunu yerine gecer zaten. Sadece kuru mamayi birakin aciktiginda mecbur yiyecektir baska bir sey vermeyin.

nildogcat

Mamasını günde yaklaşık 3 kere değiştiriyoruz.

harikayanadur

belkide değişik bir tat istiyordur 400 gr farklı bir mama alın deneyin bakalım belki yer :)

Nayeli

:( mamayı birden yemeyen bir kedi varsa genelde bir sıkıntı vardır. Mesela bn kedimle bi ara her gün veterinere kulak temizliğine gidiyorduk resmen günlük mama yemesi yarıya düşmüştü, iştahı yoktu.
Diş mi değiştiriyor desem? Ya da evde bir değişilik mi oldu? Günlük ne kadar yiyior?

nildogcat

Denedim hiç yaş mama vermedim ama o günde hiçbirşey yemedi.