Geçmeyen İshal

EnglishGame

Merhabalar; yaklaşık 1 ay önce 15 aylık kedimin pencere ve camları tırmalamasıyla ve değişik sesler çıkarmasıyla kızgınlığının geldiğini düşünüp çiftleşmesi için bi yere götürdük. 5 gün sonra geldiğinde arkadaşımın anne ve yavru kedisiyle karşılaştılar ve hiç hoşlanmadı bu durumdan çünkü anne kedi sürekli Mırmırın peşinden gidip tıslıyordu. 1 hafta sonrasında çiftleşme tamamlanmamış olacak ki yeniden kızgınlığı geldi ve yeniden çiftleşmesi için götürdük . 1 hafta kalacaktı ama 4. Günde erkek kedinin sahibi resim göndererek kediniz her yere ishal olmuş şekilde kakasını yapıyor lütfen gelip alın dedi. Aldık geldik tabii arkadaşların kedisi de hala evde bu süreçte. Neyse stresten mama değişikliğindendir geçer dedik . Arkadaşın kedileri gitti Mırmıra ait bütün kap kacak kum kabını deyim yerindeyse kırkladım ama Geçmedi. Ve İngiltere’de olduğumuzdan dolayı ha deyince vete gidemiyoruz . Gittik sadece probiyotik destek için macun gibi bi şey verip gönderdi bizi. Sonuç olarak 3 haftadan fazla oldu ve ishali hiç bi şekilde geçmedi işin kötüsü hayvan oturduğu yerde kaçırıyor, afedersiniz gaz yapıyor ondan korkuyor kaçarken gittiği yerlere kakasını bırakarak gidiyor. Artık biz kaçmaya başladığını görünce alıp kumuna götürüyoruz. Bi arkadaş patates dedi verdik 1 gün iyiydi şimdi yine aynı. Biraz önce kumunu değiştim yıkadım bi çıktım ki 2 yere yeniden kakasını yapmış. Bu arada 1lt suya 1 çk tuz 1 yk şeker koyduk onu içiyor ve bugün ishal ilacı geldi başladık . Ve nifuroksazyd istedik o da sindirim sistemi düzenleyiciymiş. Bu arada bu çiftleşmesi de tutmadı sanırım çünkü 3 gün önce falan yeniden kızgınlığı geldi bağırmaya başladı. Ve vete gitmek çok zor burada. Ve küçüklüğünden beri whiskas marka mama kullanıyoruz. Önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

32 CEVAP

EnglishGame

Burada en meşhur ve pahalı 2 mamadan birisi olunca bebekliğinden beri hep whiskas verdik ama bilmiyorum önereceğiniz başka bi mama varsa çok minnettar olurum. O kadar bilgim yok çünkü maalesef:( bu arada diğer postta yazdığınız şeye katılıyorum kedilerin fıtratında yok ortalık yere kaka yapmak zaten bilerek de yapmıyor yavrum daha biraz önce koşarak kumuna gitti çıktı tekrar kakası gelince kumuna doğru giderken altına kaçırıyor maalesef.

Gulsahka

Ayrıca kediniz de dişi sanırım. Neden erkek kedi gelmemiş de dişi kediyi gönderdiniz onu da anlamadım. Ben anlamadım bu olayı..

EnglishGame

  1. Olarak kedileri zaten güvenilir bi site üzerinden değerlendirmelere bakarak seçip götürüyoruz
    2.si çiftleştirmeye tamam deyince zaten kedinin bütün seçeresini,aşılarını kontrol, sağlık durumunun belgelerine bakıp o şekilde götürdük. 150£ para veriyoruz üstüne o kadar da a hadi götürelim olmadı tabiki ama adamlar ayakkabıyla içeride gezen insanlar belki dışardan mikrop getirdiler ve bulaştı o manada bilmiyorum dedm yoksa kedinin bütün kontrolleri zamanında yapılmış ve tamamdı.

EnglishGame

Erkek kedi gelme olayı ise maalesef olmuyor pets at home sitesinden erkek kediye ait bütün bilgileri alıp erkek kedinin olduğu eve götürülüyor çünkü bi nevi adamların ekmek teknesi bu kediler göndermezler ki .

EnglishGame

Ona bakmıştım evet bizde mamadan kaynaklı mı değişsek mi diye de 1. Gün şu kadar 2. Gün şu kadar diyerek hergün arttırarak veriliyormuş.

EnglishGame

Vallahi öyle öZge hanım maalesef. Bir de bu işi köprü altı mesleğine çevirenler var maalesef:( resmen bize şu paranın yarısını verin sonra bi tane yavru verin size başta verdiğiniz parayı vereyim dedi artık düşünün . Belgesi, aşısı falan hak getire zaten.

Arddem

Ani beslenme degisiklikleri sindirimde sorunlara yol açar. Ya bakteri kapmıştır ya da midesini bozmuştur. Mamayı kesin. Hafif yağli patates puresi, peynir, yumurta ile besleyin. Su kabı 1 gun boş kalsın. Ishali bittikten sonra mamaya kademeli olarak gecin.

Tengu

@Arddem ishali olan kedinin su kabı 1 gün boş mu kalsın?? ishal olan kediler için veterinerler daha çok su tüketsin der vücudu su kaybediyor zaten ve öyle 2 3 günlük ishal değil 3 haftadır ishal olan kediden bahsediyoruz. patates püresi vs denemiş zaten. ani mama değişikliği de yapmayacak kademeli geçiş yapacak ve ishal ilacına başlamış sizin dediklerinizi gerekli görmedim ben hele ki su olayına asla katılmıyorum

Arddem

@Tengu valla banada saçma gelmisti ama veteriner öyle söyleyince bizde bisey demedik. Sanırım hemen kabız olması için uğrasıyor diye düşündük. Kedi sağlığı ile ilgili bisey paylasacaksam veterinerden ögrenmeden yazmam. Ama benim kedimde ise yaramıstı. 2 gün icinde duzelmisti.

Tengu

bu arada kedinin durumı nedir ilaç kullanmaya başlamıştınız herhangi bir düzelme var mı

Arddem

@Tengu . Evet orayı atlamısım sanirim. Sagol

EnglishGame

Tengu sabah 3.dozu verdim şırıngayla ağzına azcık suda eriterek. Uyanınca baktım kumuna gitmiş kakasını yapmış sadece bi yerde küçücük bi kaçırma olmuş ama kumuna yetiştirebilmiş neticede. Bu arada gerçekten çok fazla su içip çok fazla su kaybediyor afedersiniz kakasının etrafında su var hep zaten sindirim sorunu var suyu da kesersem çok halsiz kalır çok kilo kaybetti . 2.si burada vet e götüremiyoruz ama Tr de 2-3 vete danışarak bi şeyler yapmaya çalışıyorum inşaallah yarına kalmaz bi şeyi. Karşımda eridi çünkü çok üzülüyorum, sürekli Uyuyor bende süreklilik nefes alıyor mu diye kontrol ediyorum artık düşünün . Evlat gibi..

Tengu

umarım en kısa zamanda iyileşir. çok geçmiş olsun.bir gelişme olursa buraya yazın lütfen:) iyi haberlerle dönmeniz dileğiyle

EnglishGame

@Tengu umarım yarına daha iyi olur ve müjdeli haberlerle gelirim, çok sağolun :)

EnglishGame

Arkadaşlar merhabalar; kedimiz hala ishal maalesef bugün artık veryansın ederek arayınca bizi kabul ettiler hemde aynı gün içerisinde. gaita örneği de alarak da gittik hani artık test alırlar diye. Baktı anlattık şunları bunları kullandık diye lab işleri çok pahalı özel bi mama diyeti başlayalım dedi extra tekrardan probiyotik verdi 1 ayın sonunda hala geçmezse artık test örnek alırız dedi ????????‍♀️-
Verdiği mama da ; Purina pro plan veterinary diets gastrointestinal . Bulamazsanız da evde tavuk göğsü ve pirinç verin dedi????????‍♀️ Ağlaya ağlaya girdim vete rahatlamış bi şekilde çıktım