Geçmeyen İshal

EnglishGame

Merhabalar; yaklaşık 1 ay önce 15 aylık kedimin pencere ve camları tırmalamasıyla ve değişik sesler çıkarmasıyla kızgınlığının geldiğini düşünüp çiftleşmesi için bi yere götürdük. 5 gün sonra geldiğinde arkadaşımın anne ve yavru kedisiyle karşılaştılar ve hiç hoşlanmadı bu durumdan çünkü anne kedi sürekli Mırmırın peşinden gidip tıslıyordu. 1 hafta sonrasında çiftleşme tamamlanmamış olacak ki yeniden kızgınlığı geldi ve yeniden çiftleşmesi için götürdük . 1 hafta kalacaktı ama 4. Günde erkek kedinin sahibi resim göndererek kediniz her yere ishal olmuş şekilde kakasını yapıyor lütfen gelip alın dedi. Aldık geldik tabii arkadaşların kedisi de hala evde bu süreçte. Neyse stresten mama değişikliğindendir geçer dedik . Arkadaşın kedileri gitti Mırmıra ait bütün kap kacak kum kabını deyim yerindeyse kırkladım ama Geçmedi. Ve İngiltere’de olduğumuzdan dolayı ha deyince vete gidemiyoruz . Gittik sadece probiyotik destek için macun gibi bi şey verip gönderdi bizi. Sonuç olarak 3 haftadan fazla oldu ve ishali hiç bi şekilde geçmedi işin kötüsü hayvan oturduğu yerde kaçırıyor, afedersiniz gaz yapıyor ondan korkuyor kaçarken gittiği yerlere kakasını bırakarak gidiyor. Artık biz kaçmaya başladığını görünce alıp kumuna götürüyoruz. Bi arkadaş patates dedi verdik 1 gün iyiydi şimdi yine aynı. Biraz önce kumunu değiştim yıkadım bi çıktım ki 2 yere yeniden kakasını yapmış. Bu arada 1lt suya 1 çk tuz 1 yk şeker koyduk onu içiyor ve bugün ishal ilacı geldi başladık . Ve nifuroksazyd istedik o da sindirim sistemi düzenleyiciymiş. Bu arada bu çiftleşmesi de tutmadı sanırım çünkü 3 gün önce falan yeniden kızgınlığı geldi bağırmaya başladı. Ve vete gitmek çok zor burada. Ve küçüklüğünden beri whiskas marka mama kullanıyoruz. Önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

32 CEVAP

Ozge00

Diger kedilerden hastalık kapmış olabilie bence acilen goturmeniz lazim. Patates, tavuk falan ise yaramıyor o durumda pek.

Tengu

çifleşmek kızgınlığını sona erdirmez kediler yılda 30-40 defa çiftleşebiliyor. her seferinde çiftleşirecek haliniz yok keşke en başta düzgünce götürüp kısırlaştırsaydınız. kefir mayası alıp evde yaptığınız kefiri verebilirsiniz. benimkinin mamadan kaynaklı ishalini o geçirmişti. bu arada sizinkinin mamadan olduğunu düşünmüyorum çok ciddi bir sağlık sorunu olmadığı sürece kakasını kumu dışına yapmaz. ayrıca sizinkinin ishali bildiğniz su gibi gerçekten çok acil bir şey gibi duruyor umarım en kısa zamanda iyileşir. lütfen bir dahakine çiftleştirmek yerine kısırlaştırın

kubra0035

Bence mamadan acil olarak vazgeçmelisin daha iyi bir mamaya geçiş yapın derim. Benim kedim ishal olduğunda üç gün tavuk gögüsünü haşlayıp vermemizi söylemişti veteriner sonra mamaya geçince düzelmişti. Deneyin demeyeceğim çünkü kakanın kıvamından da belli ki büyük bir sorunu olabilir ve uzun süren bir ishal. Siz ilacınızı kullanın ama bence gidemiyoruz demeyin başka bir veterinere gidin derim.

EnglishGame

Gidemiyoruz ki maalesef ????sorun orada randevu vermiyorlar İngiltere’nin durumu da malum. Önerebileceğiniz mama markası var mı peki böyle bi durum için?

ebruafsr

Genelde ani mama değişikliğinden oluyor ishal. Benim de kedilerim olmuştu çok zorlanmıştım. Ama bu kadar usb sürmesi hiç normal değil. Çiftleşmede de 1 hafta yine kızgınlık devam edebilir. Ama kısırlaştırmadıysanız hamile kalırsa miyavlamayı kesebilir

EnglishGame

Çiftleşmenin üzerinden de 3 hafta geçti aslında memeleri falan çıkar diye biliyorum ama hiç bi belirti yok üstüne bir de kilo kaybediyor. Toppik kızımın yüzü küçüldü resmen:(

Tengu

bir de whiskas mama gerçekten çok kötü hatta rezil bir mama değiştirmenizi şiddetle öneririm. ishal olduğu dönemde bu rezil mamayla beslenmeye devam ederse daha kötü olur. bu arada 1 litre suya 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şekeri karıştırıp vermeniz çok iyi olmuş biz de bunu yapmıştık tabii bizimki 3 gün sürmüştü sizinki gerçekten çok üzücü 3 haftadır bu şeklide olması çok can sıkıcı çok geçmiş olsun ne denir bilemiyorum. bir gelişme olursa yazın

Gulsahka

Vete gitme durumumuz yok anladım ama neden çiftleştirmek için götürdüğünüz yeri bilmeden verdiniz anlamadım doğrusu? Gittiği yer nasıldı bilmiyorum diyorsunuz yani.. Kediniz çocuğunuz yani sorup soeuştırsaydonoz ya. Hangi mamayı yiyor aşıları tam mı vs vs sonra neden bu halde kedim. Nasıl stres yaşamışsa yavrucak.

Ozge00

Abo bu nasıl bir ticaret

Tengu

oradaki fiyatlarını, bulunup bulunmama durumlarını bilmiyorum ama hep önerilen kaliteli mama markaları şunlar orijen, acana, instinct, ND, matisse, hills, prochoice ve benim kedime proplan iyi gelmişti ama ona çok sıcak bakmayanlar var
aklıma şimdilik bunlar geldi orda olup olmadıklarına ve fiyatlarına göre seçim yapabilirsiniz
eklemek isterim direkt mama değişikliği yapmayın ishalini daha kötü etkiler kademeli olarak başka mamaya geçin

Tengu

@Arddem benim oğlan 3 gün ishal olmuştu veteriner iğne yapmıştı ve serum niyetine 1 litre suya 1 tatlı kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz karıştırıp içirmemi söylemişti
3 haftadır su kaybı yaşayan kediyi susuz bırkmak gerçekten hiç mantıklı gelmedi sizin kedinizinki kısa süreli bir ishalse bu süreçte yaş mama önermedikleri gibi suyu kesmek de mantıklı olabilir ama 3 hafta detayını atlamamak gerekiyor

EnglishGame

Gidemiyoruz ki maalesef ????sorun orada randevu vermiyorlar İngiltere’nin durumu da malum. Önerebileceğiniz mama markası var mı peki böyle bi durum için?

EnglishGame

Ozge00 Diğer kediler benim kediden daha hassas aslında çok dikkat ediyor sahipleri ama çiftleştmeye gittiği yerdeki insanları bilmiyorum. Hastalık kapmış olabilir belki de ..

Ozge00

Kac gun oldu döneli o evden?

EnglishGame

Tam 20 gün olmuş bugün.