Yaş Mama

ilknrdaisy

Daha onceden hic kullanmiyorduk. Kis diye kuru mamanin yaninda ek besin olsun diye verelim dedik. 1 haftadir her gun 1 ogunu yas mama ile yapiyoruz. Yas mama ne kadar da bir verilmelidir? 1 yasinda ve kisirlastirilmis kedim.

3 CEVAP

Badems

Hergun vermeyin yas mamayi. Bir paket yas mamayi ikiye bolerek maksimum 3 gun arayla verin. Yarisini verdikten sonra geri kalan yarisini buzdolabinda en fazla 3 gun saklayabilirsiniz. Cikardiginizda oda sicakligina gelmesini bekleyin oyle verin kedinize.

Queeninannesi

Ben öyle direk vermiyorum mamayı bi sanah birde akşam kuru mamasının üzerine koyuyorum bir kaşık kadar. Ne kdar verilir bilmiyorum ama ben bu şekilde yapıyorum

Shewky

Çiğneme problemi yoksa şeyet hergün yaş mama vermemelisiniz, sindirimini tembelleştiriyor, kakası cıvık oluyor ve alışkanlık yaptığında problemler doğabiliyor kedicikte. Söylenildiği gibi kuru mama ile karıştırırak vermek en güzeli bence de.