Yavru Kedi Büyümüyor

m60a3

Merhaba, 68 günlük dişi bir siyam kedisine sahibim. 20 gündür bizimle. sahiplendikten sonraki gün veterinere gittik. kedinin olması gereken kilodan çok düşük bir kiloya sahip olduğunu söyledi. 1 kiloya yakın olması gereken kedi 350 gram ağırlığındaydı. hills a/d yaş mama ve bio petactive süt tozu verdi. 6 gün besledik tekrar kontrole gittik bu sefer 330 gramdı. dişlerinin yeterli olmasına rağmen kuru mama yemiyor sadece yaş mama ve süt tozu ile besleniyordu. 10 gün sonrasında yine kontrole gittik bu sefer kuru mamasını rc'den proplan'a değiştirdik severek yemeye başladı. Ama kedi hâla yarım litrelik pet şişeden hafif geliyor.
10gündür az miktarda mutamin balık bağı, gimcat multivitamin paste veriyorum. Arada mamasına vitamin tozu katıyorum.
Gün içinde 30-40ml hills a/d yaş mama, 30-40 tane proplan yavru kedi maması, 1 haşlanmış bıldırcın yumurtası, 5-10ml arası süt tozu 0.5cm multivitamın paste 1-2ml balık yağı tüketiyor.
Geldiğinden daha iyi durumda daha hareketli iştahında bir sıkıntı yok tuvaletinde bir sıkıntı yok ama kedi büyümüyor. 20 günde sadece 75gram falan almıştır. Kedinin boyu uzayacağına göbek yaptı. Veteriner hekim kilosundan dolayı iç-dış parazitlerini de yapmadı. Kediyi daha iyi nasıl beslerim ve ideal kilosuna ulaşır?

18 CEVAP

m60a3

şimdi yediği kuru mama proplan. bu mamayı orijen cat&kitten tahılsız mama ile değiştirsem nasıl fark olur?
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/orijen-yavru-ve-yetiskin-kedi-mamasi-227kg.html

Yanındaki hediye yaş mamalar Naturon ve Nutri Feline. kediye uygun olur mu? Eğer yetersiz ise boş yere karnını doldurup diğer mamalardan alacağı kaloriyi engellemek yerine sokak kedilerine versem daha iyi diye düşünüyorum.

m60a3

bunun tanelerinin daha küçük olduğunu duydum. kedi küçük taneli seviyor.
büyümesi açısından aralarında çok fark olur mu?
ve bu mamada birden fazla tuvaletinin daha fazla koktuğu yorumu var. böbrekleri fazla mı zorluyor?

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/nd-tahilsiz-tavuklu-ve-narli-yavru-kedi-mamasi-15-kg.html

Blueepoint

2020 de yazmışsınız merak ettim durum ne oldu aynı dert şu an bende var