Kedim Çok Çabuk Yoruluyor

denizbaliik

kedim 7.5-8 aylık ve 3 kilo. kedi oltasıyla oynatırken 15-20 saniye sonra direk ağızdan hızlı hızlı dili dışarda nefes alıyor. kendi kendine topla oynarkende. son 2 aydır falan böyleyiz. yani kilosuna yaşına bakılırsa kilolu da değil yaşlı da . bu davranışı normal mi ?

6 CEVAP

Succubus

yorulmaktan ziyade terleme şekli o, bulunduğu ortam çok sıcak geliyor olabilir mi? tüyleri de çok uzun gibi kedinizin?

ehe

Şu an nasıl kediniz veterinere falan danıştınız mıı

nil7

Aynı durum bizde de var deli gibi koşuyor elimdeki ipe sonra dili dışarda soluk soluğa yine bıkmadan devam ediyor

Merzela

Aynı benim kedimde hemen yorulur.yani dilini cıkartarak nefes alır. Ama oyuna devam eder bilmiyorum anlayamadım yoruldugundanmı sıcaktanmıdır.

denizbaliik

evet çok uzun tüyleri tekir ama uzunn tüylülerden, veterinere sormuştum sıcaktan demişti ama 2 saniyede hemen yorulması neden acaba

denizbaliik

evet yazın sıcaklardan dolayı daha çok oluyormuş şuan gayet iyi ama tabi yine oyun oynarken hem heyecandan hem de yorulmaktan dilimiz bazen dışarda kalıyor ama veteriner sorun olmaz dedi :)