Kedi Hastalıkları Hakkında Bilgi

Selinnio

3 hafta öncr inşaatta lağım çukuruna düşmüş bir yavru kediyi evime aldım. Parazitler için zamanım olmadı veterinere getirememiştim 4 gün önce durgunlaşmaya başladı havanın soğuk olmasına bağlamıştım. Yemek yemeği bırakıp kusmaya başladı. Kadıköy hayvan sağlığa götürdüm. Dün iki iğne yapıldı ağzına sarı damla verildi. Bugun üç dört iğne daha yapıldı hastalığını sordum kendi hastalığı dediler ayrıntı vermediler. Sadece uyuyor yemek yemıyor su içmeyi de bıraktı yattığı yere bakınca nefes almadığını görücem diye korkuyorum hekime de soramıyorum ölür mü diye başından böyle birşey geçen var mı acaba ölür mü toparlar mı yememesi normal mi

14 CEVAP

kedilikizzz

Yememesi normal değil malesef. Siz ona zorla şırıngayla mama çekip ağzına zorla sıkın ki besin alabilsin. Vitamin ve antibiyotik ilaçları yapmışlardır fakat yemek yemesi iyileşme sürecindeki en önemli şey. Yavru kediler için püre halinde olan yaş mamadan alıp şırıngayla ağzına zorla sıkıp yedirin. Yemek yemeye başlayana kdr sizin zorlamanız lazm. Zaten yavaş yavaş yemeye başladığında da iyileşiyor demektir.

Shewky

Hastalığını nasıl söylemez hekimler? Bunu öğrenmek en doğal hakkın senin. Kedinize kimlik oluşturdu mu oradakiler? Ayrıca söylediği gibi diger arkadaşımızın şırınga İle beslemen gerekli. Ve nefes alış verislerine vücut sıcaklığına dikkat etmelisin. Çok geçmiş olsun.

kedilikizzz

Şekerli su mu ? Bunu nerden duydunuz. Benim bildiğim şeker kedilere oldukça zararlıdır. Daha önce verildiğini duymadım yani. Çok Geçmiş olsun

Selinnio

Evet çok zararlı verirken çok korkarak verdim çok seyrelttim zaten. Bir forumda veterinerinküp şekeri suda eritip verin dediğini söylemişler azıcık glikoz gitsin diye verdim çünkü yediğini kusuyor direkt bunu aldı neyseki. Yarın serum isteyeceğim teşekkürler

Shewky

Elinizi dudaklarında gezdirin, belirgin bir sıcaklık hissedersiniz ateşi vardır.

harikayanadur

kediler doğuştan şeker hastasıdır. şekerli su verilmesi tuhaf özelde birkaç veterinere danışın bence

harikayanadur

buarada çok geçmiş olsun inşallah toparlar

Shewky

Güzel haberlerini de bekliyoruz yumurcağın. Tekrar geçmiş olsun.

Selinnio

Kediciğim şu aralar toparladı. Kolundaki serum girişi yüzünden rahat edemiyor ama kalkıp su içmeye çişe falan gidiyor. Çişini genelde yolda yapsa da mutluyuz. Tekrar teşekkürederim yorum yazan herkese

Selinnio

Konserve mamasını sulandırıp zorla verdim bugün bir saat sonra kustu şekerli su verdim çok az en azından bir glikoz gitsin vucuduna diye onda kusmadı su içiriyorum bol bol. Püreyi de kusuyor ben yine de vereyim mi

Selinnio

Belediyeye bağlı hayvan sağlık merkezi oraya getirebiliyorum sokak hayvanı olarak kayıt oluşturttum. Nabzını kontrol ediyorum ateşi var diye ateş düşürücü yaptılar ama bana hiç ateşi varmış gibi gelmedi nasıl anlayabilirim ki

Selinnio

Şu an belirgin birşey yokmuş. Teşekkür ederim çok sağolun

Selinnio

Bugun sağlık merkezindeki veterinere sordum kusmuyorsa çok az ver dedi. Serum bağlattırdık umarım toparlar. Çok teşekkür ederim

Selinnio

Tam toparladı yemeğe suya başladı derken bu sabah öldü kediciğim. Bu nasıl birşey ya bütün sinirimi altüst etti telefonda sayfa açık kalmış buraya iyi yazmam sekmede kalmış. İzlerini atana kadar artık ciğerimizi bırakıcaz