Kedim Klozete Dustu

teolengelo

Kedim az once klozete dustu. annem sifonu cekmis ve ellerini yikarken bizimki hop atlamis klozetin ustune dengesini kayvedince arka ayaklari klozetin icine girmis, suya tuttuk arka ayaklarini ama icimiz rahat degil nasil temizleyecegiz peki bu kediyi bilenler yardim edebilir mi?

5 CEVAP

Zynpkck

Yıkayın mecburi olunca yıkayabilirsiniz kediler keyfi yıkanmaz mecbur kalınca yıkanır iciniz rahat etmicekse vucudunun yarısını yıkarsınız

Ozge00

Bacaklarını yikamissiniz yeter

Mickeybey

Yavru kedim biraz önce klozete düştü çok hareketli ve yaramaz anlık oldu hemen yıkadım mecbur kaldım kurutma makinesi ile kuruttum birde imuneks şurup verdim 1mm inşallah bir şey olmaz

gece18

@Mickeybey bir şey olmaz endiselenmeyin. Bende mecbur kalmıstım bi kere üstelik evde soğuktu. Çok iyi kuruladım ama sabaha kadar sıcak tuttum. Üstelik kurularken keyif yaptı sıcağı çok severler.

ytmzeypcn

Evdeki kedilerin bağışıklıkları sokaktakilere göre düşük olsada "Dikkat edildiği,doğru ürünlerle doğru sıcaklıkta,doğru şekilde kulağına ağzına fazla su kaçırmadan ve kedi kurulanıp ısınana kadar doğru sıcaklıktaki bir ortamda" kolay kolay da birşey olacağını sanmıyorum (kendi deneyimlemelerimde hiçbir olumsuzluk yaşamadım).
Ne kadar tavsiye edilmesede ben sık sık olmamak şartıyla anormal bir durum olmadıkça ara ara kaliteli bir kedi şampuanı ile yıkarım. Bu kedinin tüylerine çok iyi geliyor bunu veterinerimede danıştım ara ara yıkamanın(çok sık olmamak kaydıyla) bir sorun yaratmayacağını ancak yukarıda dediğim gibi birçok noktaya dikkat edilmesi gerektiğini söyledi ,
Kısaca ben olsam yıkamışken komple yıkardım tabi tavsiye değil sadece ben olsam yapardım dedim