Arkadaşlar Kedimin Testisinde Siyah Benekli Noktalar Var Neden Olur Bilginiz Var Mıdır

syrbeyza

1 yaşında daha kısırlaştıemadım o yüzden olabilir mi biraz baktım kedi aknesine benziyordu ama onlar da hep çenede

10 CEVAP

Tengu

pire değil.
benim oğlumun çenesinde sırtında kedi aknesi vardı tesislerinde de vardı aynı insanlarda olduğuğu gibi bazı kedilerin vücutları da akneye yatkın insanlardaki siyah noktalarla aynı şey. çenesini ve sırtındakileri elma sirkesiyle hallettim şu an akne yok ama arada sürüyorum tekrarlamasın diye
testisine dokundurmadığı için oraya süremiyorum ve doğal olarak geçmiyor ordaki siyah noktalar:(
kısırlaştırınca alan küçüldüğü için geçer dedim ben de ama azaldı sadece geçmedi
bu arada akne olduğunu veteriner söyledi kendi kafamca sirke sürdüm geçti gibi bir olay yok sizinki de büyük ihtimalle akne ama yine de bi gösterin veterinerinize

dolstoy

elma sirkesi o bölgeyi rahatsız edici derece yakabilir, tahriş edebilir. sonraki sefere kullanmayın

Tengu

elma sirkesini direkt sürmüyorum zaten 1 kap ılık suya 1 çay kaşığı katıyorum. veterinerler de akne için ilaç dışında bunu öneriyor çenesini ve diğer yerlerini bu şekilde geçirdik. ama orasına dokundurtmuyor

dolstoy

olsun o bölge ince deri ve sinir ucu olduğu için normalden çok yakabilir

Tengu

akneler daha rahatsız edici sürekli kaşınır ama kaşıyabileceği bir yer değil ve uzun süreli bir eziyet ama sirkeli su yaksa da max 2 dakika sürer yanması sonrasında daha iyi hisseder diye düşünüyorum veterinerim bana elma sirkesi dedi
siz yine de %100 burdan etkilenmeyin veterinerinize götürün o kediniz için en iyisini bilir

syrbeyza

Çok teşekkür ederim yarın veterinerden de bilgi alacağım kendini pek kaşınırken görmedim ama çok fazla yalanır

dolstoy

aynen en sağlıklı bilgiyi veteriner verir

pire olabilirmi?

syrbeyza

Pire bence de değil çünkü başka yerinde yok pire bulaşacak bir ortamda da yaşamıyor elma sirkesini de bir veterinere götüreyim denerim teşekkür ederim

syrbeyza

Batikon falan da kullanıyorlarmış ama bunlar hep çene altı için