Kedi Kumu Soru İşaretleri Ve Öneriler

Dostlar selam, kedimi evlat edindigimden beri proline marka bentonit kum kullanıyorum. Ancak bentonit kumlar çok fazla tozuyor ve cigerlere zararliymis. Zaten kumu elerken ben bile rahatsız oluyorum. Ama kokuyu hapsetme toparlanma açısından da kullanımı güzel geliyor. Yine de tüm bunların çocuğumun sağlığından önemli olduğunu düşünmuyorum. Bu sebeple, tozmayan ve kokuyu hapsedip iyi topaklanan başka kum türü ya da marka önerisi olan varsa patilendirsin, sevgiler..

12 CEVAP

Arkadaşım bentonit kumların tozamayani yoktur en kalitelisi de olsa biraz olsun mutlaka tozar, yukaridakilerin hepsi bentonit onerisi,bende bu konu uzerine yoğunlaştım araştırdım kullandım,sana onerim çam pelet olabilir ,oncelikle bentonit kadar topaklanmasini bekleme , çam talaşınin sıkıştırılmış hali sonucta çişini yapinca birazcik eriyor ,ama kurekle idrar halinde alabiliyosun emiyor, diski konusundada sıkıntı yasamadim ,bentonit kumlar kadar dağılıyor, bu saydıklarım olumsuz yanları diyelim , ama gerçekten ben kedinin sağlığına zararli olduğunu düşünmüyorum bu kumun ve ayrıca doğada da cozunebiliyor ve tuvalete atabiliyorsun,hic tozuma gibi bir problemi yok çünkü bildigin çam agacindan yapılma,ben iki marka kullandim ikiside çam peletinin en iyi markalarj diyebilirim birisi sapphirecatlitter biriside bigcattr instagramdan bulabilirsin, fiyat olarak bentonit kumdan bir tık daha pahalı ama kedi sağlığı için favorim olan bir kum, basta kedilerin alışması icin kullandigin kumla beraber koy eminim ki sıkıntı yasamazsın,koku da yapmıyor bence hatta bentonite göre daha iyi,benim fikirlerim bu yönde sen kendinde arastir karar ver ,pelet hem kedine hem doğaya zarar vermiyor en onemlisi o bentonit tozunu pisiciklerin solumuyor ,bunun için bile alınır....????

Ceydayyavuzz

Bence camtonit kullanin. Kediler icin en sagliklisi. Uygun fiyatlisida mevcut. Eve az dagiliyor,sagliga zararı yok, wcye atilabiliyor... Daha ne olsun

Baharp

Bildiğim kadarıyla en iyisi ever clean ama aşırı pahalı ve uzun ömürlü değil. Aktif karbon içeren alternatifleri var bir de aktif karbonlu kumlardan deneyin isterseniz

x_queen

Ben pisi pisi kullanıyorum tozutma olayı yok kokuyu da hapsetmesi topaklanması da gayet iyi.

Cgdmyildiz

Micho kedi kumu tavsiye ederim temiz ma ma . Com dan alabilirsin kokusuz ve hızlı topaklanma yapıyor.

ecenur1819

Pro line

vildan27

benim üç canım var,iki yıldır denemediğim kum kalmadı,ever clean bile aldım ama en son fiatı uygun diye aldığım clear cat isimli kum kadar hiç birinden memnun kalmadım,koku olayı bittiği gibi patilere yapışarak dağılanlar bile yok denecek kadar azaldı

servetnilay

Kesinlikle %100 memnun kalacağınız bir marka Miyamix çoooook az tozutuyor o da normal topaklanma muhteşem zaten ona bişey denilmez kokuyu çok iyi hapsediyor ben bebek pudralı bide lavantalı kullandım çook memnunuz petlebide yok bu marka ama başka sitelere bakın bence oralarda vardır

Ikonik23

Merhaba aynı konudan bende muzdaribim. Ancak ilk kullandığım kuma döndüm tekrar çünkü genel olarak memnunum. My Cat kullanıyorum ben özel parfümlü. Parfümlü olmasını istemiyordum artık kumumuzun gittim reflex clinic aldım. Bildiğiniz çamaşır deterjanı çıktı o kadar tozlu incecik dağılan ve leş gibi parfüm koktuğu halde kaka kokusunu asla yok etmeyen. Araştır Araştır yoruldum ilk kullandığım myCat e geri döndüm. Farkındayım kedim ona alışmış zaten. Az biraz tozutuyor fazla değil ki ince kumların tozutmayanı sanıyorum yok.Kalınlarda taş gibi ayakları yara olur ve onlardada kaka topaklanmıyor ama tozutmuyormuş.Her kumun bi eksiği var maalesef.Benim kullandığım kokuyu hapsediyor. patilere çok az miktarda yapışıp çok az eve dağılıyor. ki benim kedim çook hareketli ve deli gibi kumda oynuyor. şimdilik bunda devam ediyorum araştırmalarım devam ediyor

Dostlar hepinize teşekkür ederim, cam tozunu deneyeceğim sanırım. Organik bir şey sonuçta... Süpersiniz hepiniz ❤️

sforselin

Direkt marka önerisi değil ama kum baya kişisel bir konu gibi. Buradaki önerileri okudukça fark ediyorum. O yüzden denemekten başka yolu yok maalesef.
Çam peleti tuvalete atabiliyorsunuz ama yine de atmanızı tavsiye etmem. Su arıtma kısmında zorluk çıkardığını okumuştum.

yasminackz

Natural bestet