Takip Etmek

Goupe

Merhaba bugün bir tartışma ortamı oluşturmak istiyorum. Sizin düşüncelerinizi alma gereği duydum. Konum başlıktada olduğu gibi takip etmek. Yani hayvanı sahiplendirdikten sonra takip etmek. Ben karşı çıkıyorum neden mi? Çünkü artık o hayvan benim ve benim dostum en iyi arkadaşım. Can dostum olmuş bir hayvanın fotoğraflarını baskı altında birisine vermek bana saçma gelir. Ama sahiplendiren kişide haklı verdiği hayvanın ne durumda olduğunu görmek ister. Ben hiç böyle bir durumla karşılaşmadım inşallahta karşılaşmam. Siz ne düşünürsünüz?

8 CEVAP

hazalsenol

Kedimi sahiplendiğim bayanla sık sık görüşüyorum. İki haftada bir evine gidiyorum oğlum annesi ve babasıyla oynuyor biz de sohbet ediyoruz. Sahiplendiren kişinin merak etmesini anlayışla karşılıyorum biz bile bir iki gün en yakınımıza bıraksak bile meraklanıyoruz ki bu yavrular o kişinin eline doğmuş. Merak edebilir kişi doğrudur.zaten ilginç komik fotoğraflarını o istemeden sahiplenen kişi atıyor paylaşmak istiyor. O yüzden bana normal geliyor

dollfacepersian

Bence yanlış anlamayın ama asıl sizin düşünceniz saçma. Kişi hayvana gerçekten iyi bakıyorsa baskı altında olmaz ve iyi bakıldığının bilinmesini ister. Hayvanın sizin olması konusuna gelirsek sahiplendiren kişi emin olun o hayvanın sizden daha iyi arkadaşı olmuş ve onu en iyi tanıyan biri. Bu neredeyse her zaman böyledir.
Ben şahsen oğlumu sahiplendiğim aile ile hâlâ görüşüyorum ve sürekli fotoğraf atıyorum. Ona iyi baktığımı ve onu iyi ve güvende olduğunu bilmelerini ve benim hakkımda akıllarında hiç soru olmasın istiyorum. Hayvan sahiplendirsem takip şartı kesinlikle olur. Takibi istemeyene hayvanda vermem
Sahiplendiren kişi için takip çok aşırı önem taşıyor. Neler duyduğumu anlatsam kitap olur. Yinede örnek vermek istiyorum. Hayvanı satmadan birsürü fotoğrafını çekip onları sanki hafta bir çekiyormuş ve hayvan hâlâ kendisindeymiş gibi gösteren insanlar var. Durum böyle iken bi resim istemeleri çok bir şey değil. Her insan sahiplendirdiği hayvanın her zaman iyi ve güvende olduğunu bilmek ister. Çoğu insan takibi şart koşuyor,bunu yapmak istemiyorsanız o hayvanı sahiplenmeyeceksiniz bu kadar basit

dollfacepersian

Tabi o rahatsızlık verir insana. Fakat gerçekten güven sağlandığında fotoğraf istemenin ve hayvanı sormanın sıklığı azalıyor zaten. Kedimin eski sahibi ilk başta çok sık soruyor ve fotoğraf istiyordu. Cevaplamamı istediği soruları iyi bir şekilde cevap verdim,istediği anda resim gönderdim. Ciddi anlamda sorma ve resim isteme sıklığı ilk başa göre azaldı. Dediğim gibi hâlâ görüşüyoruz ama sık değil. Yani siz gerçekten iyi baktığınızı ve onu arkadaşınız,evladınız gibi gördüğünüzü hissetirirseniz orasını burasını çek vs. demeyecektir

dollfacepersian

Hazalsenol Aynı şekilde düşünüyorum. Sizin kedinizi sahiplendiğiniz kişiyle ilişkiniz çok güzel gerçekten. Ben de isterdim anne babasını görmeyi,onlarla oynamasını fakat eski sahibi bile anne babasını görmemişler,bilmiyorlar anladığım kadarıyla. Bende özellikle komik ve ilginç fotoğraflarını atıyorum kedimin:) Banada normal geliyor aynı şekilde

Goupe

Hazalsenol bencede çok güzel olmuş arkadaş olmuşsunuz artık.

hazalsenol

Evet kedim sayesinde çok güzel bir dost kazandım kendime

Goupe

Evet çok haklısınız çok doğru şeyler söylüyorsunuz. Aslında sahiplendiğim kişiyle konuşurken sohbet arasında bak hayvanda böyle işte falan demekten sorun olmaz. Ama birisi bana güvenmeyip işte orasını göster burasını göster. Şu nerde bu nerde onları bunları göster demesi beni rahatsız ederdi.

Goupe

Bencede ilk başlarda öyle olmalı. Sizinki şuan çok iyi bir durum bence. Size katılıyorum. Ama 6-7 geçtikten sonra günde 3 fotoğraf falan istenmesi beni rahatsız ederdi.