Kedim Bana Ve Eve Nasıl Alışır

nursaricam

4 gün önce 2 aylık yavru edindim oyun oynamaya gelince çok güzel oynuyoruz ama temas ettirmiyor hemen kaçıyor onu kendimize alıştırmak için neler yapmalıyız. birde bazen oyun oynamak için yere mama atıyoruz o da yiyior bu kötü alışkanlıklara neden olabilir mi yerdeki her şeyi yemek konusunda

5 CEVAP

vildan27

daha çok erken,biz de sokakta ağlayan bir yavru bulmuştuk,iki gözü de iltihaptan kapanmıştı buna rağmen o kadar yabaniydi ki zorla yakalıyorduk,gözünü temizledik,hergün veterinere götürüp antibiotik iğne yaptırdık,evde üç yetişkin kedimiz olduğu için mecburen garajda bakıyorduk,bize alışması nerdeyse bir ay sürdü,ama oğlum hergün gidip bir kaç saat yanında kalıp ilgileniyordu,sonunda hem kendi iyileşti hem bize alıştı,sahiplendirdik ve yeni sahiplerine de alışmış artık,sadece veterinere giderken huysuzluk ediyormuş .demem o ki,sabırlı olun,ilgilenin,herşey düzelecek

sforselin

Bizimki eve geldikten neredeyse 2 hafta sonra falan sevince mırlamaya başladı. 4 gün çok kısa bir süre bence.
Yere mama atmanızın kötü bir alışkanlığa neden olacağını sanmam. Mesela bazen ben de bulup mutlu olsun diye ödül maması saklıyorum bazı yerlere.

nursaricam

teşekkürler sürekli uyuyor arada gözünü açıp etrafa bakarken yuvasından alıp bir iki oynayıp seviyoruz bize alışsın diye

Elif5353

Ben kedimi bulduğumda 3 aylıktı ilk gece yıkadım mışıl mışıl uyudu ertesi gece benimle uyumaya başladı şimdi 3.5 yaşında. Yaklaşık 1.5 ay önce de yavru bir kedi buldum onu da aldım eve aynı şekilde o da hemen benimle uyumaya başladı :))) biz farklıyız galiba :)

venniee

zamanla alışır dert etmeyin ama karakterş böyleyse sevdirmiyorsa falan hep böyle devam edicek:)