Bir Kedi Bi Köpeğim Var. Fakat Birbirlerine Çok Alışamadılar Ne Yapabiliirrm

AdaMira

Köpeğim hala kedimizi görünce kıskanıp kovalıyor fakat kediden de korkuyor nasıl çözülür bu durum

4 CEVAP

dollfacepersian

Nasıl bir alıştırma süreci yaptınız? Ve kopeginiz sizi tam anlamıyla lider olarak görüyorsa kediyi kovalamaz ve onu sürunun bir parçası olarak görür. Birde kedi ve köpeğin yaşı nedir acaba?

AdaMira

Köpeğim 3 yaşında kedi de 2 civarı. Ve beni 2. lider olarak görüyor çünkü abim ile daha çok eğitim çalışması yaptılar

dollfacepersian

Köpeklerin psikojisi sürü psikojisidir. Bir köpek sürüsünde 1 lider vardır. Geri kalanlar takipçidir.Yani bir köpeğin gözüne bir kişi liderdir. İkinci lider diye bir şey yoktur. Siz onun sürüsünde birisiniz sadece. Oda sizin lideriniz. Bu konu hakkında kesinlikle bir şey yapmanız gerekiyor. Kendisini sürü lideri olarak gördüğü için kediyi sürüye izinsiz giren biri olarak görüyor. Çok baskın bir köpek olsaydı sürüye izinsiz girdiği için kediyi tehdit olarak algılayıp onu yaralayabilir hatta öldürebilirdi. Kesinlikle Cesar Millan'nın kitaplarını okumanız ve programını izlemenizi tavsiye ediyorum. Kendiniz liderliği sağlayamazsanız profesyonel yardım almanız gerekiyor ayrıca.
Yazdıklarım size abartıyormuşum gibi gelebilir fakat kendini lider olarak göre kopeklerin neler yapabileceğini ve tehlikelerini Cesar Millan'nın programında bet bir şekilde gördüm.

Kademeli geçiş uygulamadan hayvanları direk mi birbirine gösterdiniz?

Goupe

Dolfacepersian a katılıyorum. Cesar Millan'ın programlarını izlemelisin. Ben köpeğim olmadığı halde hayretle izliyorum :)