Kedi Cinsel Organında Kanımsı Bilen Yardımcı Olabilirmi?

Gamsem

Merhabalar bir şey danışıcaktım belki bilen başına gelen vardır.yarın veterinere gidicem fakat genede fikir almak istedim benim minnoş 6.5 aylık erkek kısır değil şuan idrara çıkması ve yemek vs herşeyi normal kumunda da kan yok bakıyorum hep.fakat çişini yeni yapmıştı cinsel organında kucağıma aldığımda farkettim üstüme idrarımsı gibi değmişti ıslak pamukla değdirdim rengi kan gibiydi ama kumunda vs pembelik felan yok bikere daha bana böyle gibi gelmişti çok takıntılıyım diye üstüne durmadım şimdi böyle gene denk gelince birşeymi var dedim ?fotoğraf koyuyorum fikri olan varsa yardımcı olabilirmi şimdiden çok teşekkürler

8 CEVAP

Tengu

rengi kan gibi gelmedi bana belki fotoğrafta net çıkmamıştır umarım bir şey yoktur

turancnsvn

Merhaba, kendinize hangi marka mama veriyorsunuz? Bir de idrarını yaparken ağrılı ve azar azar mı yapıyor, yoksa tek seferde sıkıntısız yapabiliyor mu?

turancnsvn

Bence normal bir durum gibi görünüyor. Kendiniz ergenliğe giriyor. Bu yaşlarda idrarın rengi erkek kediye özgü feromon hormonlarından dolayı değişebilir. Ama dediğim gibi ağrılı, parça parça ve kanlı yaparsa idrar yolu ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Böyle bir durumu fark ederseniz veteriner hekiminize götürün. Eğer içiniz rahat etmiyorsa direkt olarakta veteriner hekiminize götürebilirsiniz.

Gamsem

Yarın gidiceğiz lösemi öncesi ilaç vericek hazır gitmişken sorarım bende olduğundan beri hiç idrarda problem olmadı ki her yaptığında anında aldığım için hep kontrol ederim :) bende acaba erkek kediyemi has işk kedim olduğundan korktum cevabınız için çok teşekkür ederim :)

zeynsudd

Çok fazla yalıyor mu? Eğer öyleyse vet görsün derim ,bi tanıdığımızın kedisi bu şikayetle gitti böbreklerinde sıkıntı olduğu ortaya çıktı sebebi ise kalitesiz mama.

Gamsem

İnşallah tek temennim :)

Gamsem

Merhaba royal canin kitten.n&d aldım fakat yemedi ve ishal yaptı .idrar yaparken sorunsuz yapıyor günde 3 veya 4 kere yapıyor ve normal idrarında hep bakarım kan vs yok aşıları lösemi ve kuduz hariç hepsi tam lösemide haftaya yapılıcak iç Dış geçen hafta verildi

Gamsem

Çok fazla yalamıyor kendini temizlerken sadece bazen hiç ay öyle birşeyden kaynaklanırsa poposuna pat pat şaka biyana mama royal canin gimcat vitaminler en iyi maltlar ödül mamaları bile gimcat vs n&d asla ne yaşını ne kurusunu yemedi yani yediği ve kalitelileri alıyorum hep .inşallah önemsizdir