Çok Acilllll

Minimesi

arkadaşlak konuyu biliyorsunuz kendimde karaciğer veya böbrek problemi olabilir 1 hafta sonra vete kontrole gitcez ama şöyle bir mama verdi unique diye bana verdiğinin içerikleri :Kısırlaştırma sonrasında
değişen hormonal
dengeler nedeniyle kilo
almaya yatkın yetişkin
kediler için idea süper
premium bir mamadır.

Lif oranı yüksek ve L-karnitin açısından
zenginleştirilmiş
"Unique
Süper
Premium Yetişkin Kedi Maması"
sayesinde doğru besleme programı ile
kilo kontrolü sağlanabilir.

Bilgileri:Zengin L-Karnitin içeriği ile
Ideal Kilo Kontrolü

Zengin Antioksidan içeriği ile
Güçlü Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı deri ve parlak tüyler

İçindekiler
işlenmiş Hayvansal Protein (%30), işlenmiş
Somon Proteini (%1 4), Yulaf, Pirinç,
işlenmiş Hamsi Proteini, Balık Yağı, Tavuk
Yağı, Pİsilyum Kabukları, şeker Kamışı Lifi,
Hidrolize Hayvansal Protein, Mısır Glüteni,
Balık Aroması, Keten Tohumu, Ksilo-
Oligosakkaritler, Bira Mayası, Tuz, L-
Karnitin, Yucca Schidigera, Koruyucular -
Antioksidanlar, Kalsiyum, Fosfor, Sodyum,
ıyot, çinko, Bakır, Vitamin.A, Vitamin.D,
Vitamin.E. Vitamin.C. Vitamin.BI - B2 - B3.
(Niasin) - B6 - B7.(Biotin) - B9.(Folik Asit) -
BI 2, Vitamin.K, Kolin, Kalsiyum

Ham Madde
Bileşenleri

Ham Protein

%38

Ham Yağ

%12

Ham Selüloz

%4

Ham Kül

%8

Kalsiyum/Fosfor
(Ca/p)

1,2/1,0

kkal/kg

Metabolik Enerji

Besleyici İlaveler

18.000 IU/kg

Vitamin A

1500 IU/kg

Vitamin D3

200 mg/kg

Vitamin E

200 mg/kg

Vitamin C

1 500 mg/kg

Taurin

L-Karnitin

300 kg/mg

16 CEVAP

turancnsvn

Normalde böbrek rahatsızlıklarında k/d mama, karaciğer rahatsızlıklarında l/d mama verilir. Bu markanın prescription serisi var mı bilmiyorum. L karnitin içeren mamalar kilolu ve ya kilo almaya eğilimli hayvanlara verilir. Bazı durumlarda fazla kilo iç organlarda yağlanmanın ve diğer bazı bozuklukların belirtisi olabilir. Veteriner hekiminiz bu organlardaki rahatsızlığı neye bağlıyor bilmiyorum. Size söylemiştir belki. Ama içeriğine göre kilo kontrolü sağlayan, sindirimi kolay, hayvanı çok zorlamayacak bir mama vermiş.

Ozge00

Yok ya niye bu mamayı vermiş özellikle acaba?

Ozge00

Baska veterinere de götürün bence o da bir baksın.

cemremio

Açıkçası mamanın içeriği bilemedim yani baya düşündürdü yok yok

Minimesi

Turan zaten biraz kilolu 5 kg 1 yaşında nirmalde 4.5 falan kediler galiba

Minimesi

Arkadaşlar pardon ben yanlış atmışım bana verilen aroması aynı ama değerleri farklı doğrusu bu Lezzetli içeriği ile seçici
damak tadına sahip 12
aydan büyük yetişkin
kediler için ideal bir süper
premium mamadır.

Prebiyotik katkısı sayesinde bağırsak
mikroflorasını yararlı bakteriler yönünden
sindirim
zenginleştirerek
sağlıklı
sistemini ve güçlü bağışıklık sistemini
destekler.

Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerince
zengin ve dengeli içeriği ile daha sağlıklı
deri ve parlak tüylerin oluşumuna
yardımcı olur.

Prebiyotikler ile Sağlıklı Sindirim

Sağlıklı Deri & Parlak Tüyler

Güçlü Bağışıklık Sistemi
işlenmiş Hayvansal Protein (%24), işlenmiş
Somon Proteini (%14), Yulaf, işlenmiş
Hamsi Proteini, Pirinç, Tavuk Yağı, Balık
Yağı, şeker Kamışı Lifi, Mısır Glüteni, Balık
Aroması, Keten Tohumu, Ksîlo-

Oligosakkaritler, Bira Mayası, Tuz, Yucca
Schidigera, Koruyucular - Antioksidanlar,
Frukto-Oligosakkaritler, Kalsiyum, Fosfor,
Sodyum, iyot, çinko, Bakır, Vitamin.A,
Vitamin.D, Vitamin.E, Vitamin.C, Vitamin.BI

  • B2 - B3.(Niasin) - B6 - B7.(Biotin) - B9.
    (Folik Asit) - B12, Vitamin.K, Kolin, Kalsiyum
    Pantotenat.

Ham Madde
Bileşenleri

Ham Protein

%34

Ham Yağ

%15

Ham Selüloz

%2

Ham Kill

%8

Kalsiyum/Fosfor
(Ca/p)

1,2/1,0

kkal/kg

Metabolik Enerji

Besleyici İlaveler

18.000 IU/kg

Vitamin A

1 500 IU/kg

Vitamin D3

200 mg/kg

Vitamin E

200 mg/kg

Vitamin C

1 500 mg/kg

Taurin

300 mg/kg

FOS

Minimesi

teşekkürler

turancnsvn

Yanlışlıkla yazdığın mamanın bir mantığı vardı. Ama bunu neden vermiş olabilir bilmiyorum. Bağırsaklarında, sindiriminde bir problem daha mı var ?

Minimesi

Sinirimden problem yok ama kutusunda deri ve tüy güçlendirici yazıyor benim kediminde tüyünüde veteriner yağlı buldu ondan olabilirmi ?

Minimesi

Bide şöyle yazıyor Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerince zengin ve dengeli içeriği ile daha sağlıklı deri ve parlak tüylerin oluşumuna yardımcı olur.

turancnsvn

Deri ve tüy için verdiyse doğrudur. Ama mamanın karaciğer ve böbreğe nasıl bir etkisi var bilmiyorum. Veteriner hekiminize güveniyorsanız, kendinizde olumlu yönde ilerliyorsa sorun yok bence. Ama içiniz rahat etmiyorsa başka bir veteriner hekime sorabilirsiniz.

Minimesi

Turan daha böbrek veya karaciğer hastası mi belli değil veteriner tüyunun yaglı olması mamadanda kaynaklı olabilir dedi ondan bu mamayi verdi eğer geçmezse kan alacak ve karaciğer ve böbreklere bakacak inşallah mamadan kaynaklıdırda mama değişince iyileşir

Minimesi

Güncel

turancnsvn

Tamam o zaman tahlil yapmadıysa sorunun kaynağı belli değilse sorun yok. Umarım kedinizin iç organlarında bir sorun yoktur. Geçmiş olsun.

Minimesi

Arkadaşlar dün veterinere gittim yavaş yavaş geçiyor dedi yüksek ihtimal mamadan dolayıymıs 10 gün sonra yine gitcez