Kedimin Önceden Sürekli Dik Olan Kuyruğu Artık Aşağıda

Merhaba, 5aylık dişi kedimi sahiplendiğimizden beri kuyruğu hep dik dolaşırdı. Son zamanlarda pek kaldırmıyor kaldırsa bile az kaldırıyor. Kuyruğun sırtıyla birleştiği noktada hafif bir şişlik var sanki. Oyun oynarken düşüp çarpmış mı yoksa kendiliğinden mi oldu şişlik bilemiyorum. Düşünceleriniz nelerdir

4 CEVAP

Succubus

kedilerde kuyruğun durumu en çok ruh halini gösterir. kaldıramıyordan önce acaba canını sıkan bir durum mu varı düşünmeniz daha mantıklı bence. dik kuyruk özgüvenli mutlu olduğu zamanlarda daha çok görülür. ama dediğiniz gibi kalçada bir ağrı varsa onun rahatsızlığından olabilir. her kedi ağrı sızısı olduğunda farklı tepkiler verir sonuçta, kimisi de hiç tepki vermiyor. isterseniz bir veterinere danışın. ama oradaki zedelenmeden "kaldıramadığını" sanmıyorum, bence endişelenmeyin

Kuyruğunun ruh haliyle ilgili pozisyonlarını biliyorum bu farklı bir durum. Veterinere danıştık,oyun oynarken bir yere çarpmış olabilir gözlemleyin normale döner muhtemelen dedi.dediği gibi de oldu

Benim kedimde bugün masadan düştü ve kuyruk kökünden 3-4 cm sonrasından itibaren kuyruğu aşağıya doğru sarkıyor artık. Kaldıramıyor yani kuyruğunu. Ancak kuyruk kökünün o 3-4 cmlik kısmını hareket ettiriyor. Kuyruğunu dikeltmek istediğini görebiliyorum yani. Kuyruğunun uç kısmını da oynatabiliyor. Sizce düzelir mi? Sizinki ne durumda?

kedimiz iyi artık çok şükür .bu sorun eylül ayında olmuştu 1.5 ay sonra kadar iyice normalleşti.bizimkinin kuyruk kökünde hafif bir şişlik vardı biraz oynatabiliyordu. sizin dediğiniz yerden gerçekten kırıldıysa veterinere götürmenizde fayda var.