Yeni Yavru Kedi

TarcinBey

Çok minik bir yavru kedi gördüm 1 ay civarlarinda. Kuru mama vs yiyebiliyor. Küçük ama çok değil :) İnanılmaz minik ve başka hiçbir kardeşi annesi yoktu çevrede. Çocuklar çok hirpalar öldürür diye mecbur aldım eve. Evde sağlıklı bir kedim var (Corona pozitif ya da negatif bilmiyorum.). Erkek arkadaşım almam için çok ısrar etti. Benim en büyük korkum küçükte bir hastalık olup benimkine bulaştırmasi. Benimki 7 aylık. Olmadı biraz toparlanmasini sağlayıp sahiplendiririm bilmiyorum. Kedim de ilk anın da etkisi var ama ben dışında hiçbir şey sevmez. Çok kıhlıyor saldırıyor. Sizce eve almam bir hata mı

11 CEVAP

sforselin

Kedilerin çoğu korona pozitifmiş zaten. Fip'e dönmesi de oldukça küçük bir ihtimal. Eğer bu yüzden endişe ediyorsanız.
Ben diğer kediniz de küçük olduğundan ona iyi bir oyun arkadaşı olacağını düşünüyorum. Maddi olarak zorlanmayacaksanız en güzeli sizinle kalması. Üstelik çalışıyorsanız evde yalnız da kalmaz bu sayede.

TarcinBey

Yani şu anda fip olmadığı belli hiçbir akintisi hiriltisi karnında şişlik yok sağlıklı duruyor. Evden çalışıyorum fakat sahada çalışmaya baslicam tekrar o zamana bir arkadaş düşünüyordum. Sadece ani olunca endişe ettim

sforselin

Sağlıkları söz konusu olunca ani olmasa bile endişe ediyor insan.
Ben de bugün kısırlaştırma randevusu alırken aşırı gerildim. Ki sahiplendiğimizden beri kendimizi hazırlıyoruz buna :)

ZehraBulutt

İyi yapmışsınız tabiki de sizin kediniz sağlıklı ise, diğer kedi de hasta görünmüyorsa korkmayın bence.

Zeynepulku

Ben tam anlamadim kendinizde corona pozitifveya daha önce pozitifti ama gecti mi yoksa değil sadece yavru kedi öyleyse ve kedime geçer diye mi endiseleniyorsunuz?

TarcinBey

Kendi kedimde belirli bir hastalık vs yok sağlıklı. Fip değil. Corona pozitif olup olmadığını bilemem test yaptırmadan tabi.

Gelen kedide belli bir hastalık gözükmüyor şu anda. Yine de yan yana tutmuyorum zaten. Gelen kediden bulaşır mı diye korkuyorum.

Zeynepulku

Haa bencede çok endişelenmeyin. Glen kediye iç dış parazit yaptırın. Vet hekim kontrol eder bi problem kalmaz :)

TarcinBey

Yani küçük bir canı kurtarmak var evet. Ama birini kurtarıcam derken evdeki kedime bir şey olsun istemem.

TarcinBey

Corona kan testi 400₺. Hiç yere bu parayida vermek istemem açıkçası. Test yaptırıp ogreneyim desem

TarcinBey

Çok haklısınız. Bizler gibi değiller. Çok hassas narinler :) her şey risk gibi geliyor insana :)

TarcinBey

Teşekkürler yorumlarınız icin