Dogo Argentino Cinsi Köpeklerin Sağır Doğma İhtimalleri Kaç?

2 aylık dogo argentino sahiplenecegim araştırdığım kadarıyla bazıları sağır doğuyormus,sağır olma oranı nedir ?

5 CEVAP

turancnsvn

Merhaba, sağır doğma oranlarıyla ilgili rakamsal bir araştırma varmı bilmiyorum. Ama sağır yavru olma olasılığı diğer ırklara göre yüksek diye biliyorum. Alacağınız zaman bir veteriner kliniğinde muayenesini yaptırıp sağır olup olmadığına bakabilirsiniz.

zibityus

kulağını falan kestireyim deme sakın. sağır doğma ihtimali olduğunu da hiç duymadım zannetmiyorum pek şehir efsanesi gibi geldi bana

bbeyzvv

var öyle bi ihtimal umarım satın almıyorsunuzdur çünkü satın alıyorsanız bu olaya destek olmuş olursunuz
sağır köpek bakımı hiç zor değil normalinden farksız sadece ağzınızdan değil kalbinizden/gözlerinizden çıkanları anlar

turancnsvn

Albino ırkların işitme problemleriyle doğma oranı, diğer hayvanlara göre fazladır.

zibityus

3 aylıktan küçük almayın o yaşa kadar doğduğu yerden ve sürüden ayrılmamalı