Kısırlastırma Ne Zaman Yapılmalı

merveylebadem

Youtubeda bi veterinerin 2,5 kiloyu gectikten sonra kac aylık oldugu fark etmeksizin yapılabildigini hatta erken kısırlastırmanın daha sağlıklı oldugunu söylüyor. Erkek kedim 5 aylık, 6-7 aylıkken yaptırsam sorun olur mu yoksa daha geç mi yaptırmalıyım? Sizce en uygunu ne zamandır

10 CEVAP

Aysen61

Benim kedim 5 aylık yarın kısırlaştırma ameliyatı olacak . Veteriner bir sorun görmedi ama sen gene de bir veterinere danış

Tengu

dişi kediler için 5 6 aylıkken kısır çok daha faydalı organları küçük olduğu için kanaması yok denecek kadar az oluyor ve ameliyat yeri de çok küçük oluyor dolayısıyla iyileşme süresi ve ameliyattaki riskler en aza iniyor
erkek kediler için erken kısırlaştırma çok önerilmiyor çünkü erken kısırlaştırılan erkek kedilerde idrar yolu problemleri olabiliyor gidebildiği yere kadar gitsin eğer işaret bırakma sorunu olmazsa 14 15 aylık olana kadar bekleyin bazı veterinerler 18 sy diyor hatta ama o zamana kadar hayvana da yazık o kadar boş kızgınlık dönemi geçirecek. ama 14 15 aya kadar dişinizi sıkın onun için de sizin için de zor olacak ama ilerde idrar yollarından çekeceği sıkıntılara nazaran idare edilebilecek bir şey

sforselin

Kesin kararınızı vermeden önce şuradaki yazıyı okuyabilir misiniz lütfen:
https://www.suzionline.com/kedi-sagligi/kediler-ne-zaman-kisirlastirilmali-kedi-kisirlastirma-yasi/

merveylebadem

Tamamdır cok tesekkür ederim öyle yapıcam:)

Esrakrcl

1 yaşında olmadan kisirlastirmayin bence ????

Ayselgns

1 yaş mutlaka beklenmeli. Doktorumdan aldığım bilgi ile yazıyorum.

zinci

Kısırlaştırma kedinizin kilosuna göre değil yaşına göre hesaplanır. Kediniz dişi ise 6 7 aylıkken erkek ise 1 buçuk yaşında yapılmalı. Ama veteriner hekiminize sorun bence

Siyahiinci

Veteriner hekimimizin bize tavsiye ettiği 1 sene. Benim kedim de 5 aylık :)

fatmanurss

Benim dişi kedim 6 aylık oldu kilosunda bir sorun olmadığı için pazartesi kısırlaştırma operasyonu gerceklesecek

Poficann

Ben erkek kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım şuan 1 buçuk yaşında hiç bir sorun yaşamadık ,veteriner tavsiyesiyle