Köpeğim Çok Korkak :(

AdaMurphy

3.5 aylık erkek labradorum insanlarla çok iyi anlaşıyor herkesin üstüne atlayıp sevdiriyor ama en küçük köpekten bile çok korkuyor.Kuyruğunu arkaya saklayıp yere yatıyor, çok korktuğu içinde altına kaçırıyor :( ne yapmam lazım lütfen cevaplayın.

5 CEVAP

Tengu

yaaa kıyamam. bilgim yok ama başka köpeklerle oyun oynamaya alıştırabilirseniz iyi olur. başka köpeklerin yanındayken ödül maması verebilirsiniz
bunlar benim fikrim köpeklerle ilgili bir bilgim yok yanlış yönlendirme yapmak istemem ama soru çok tatlı geldi bir şey yazmadan geçmek istemedim:))))

Whitedog

merhaba, köpeklerin karşılaştığı insanların üzerine atlaması kendini sevdirmek istediği değil, baskın bir zihin yapısında olduğu anlamına geliyor. sizin köpek arkadaşınız da henüz çok küçük, şimdiden üste atlamaya başladıysa bu ileride sorun olabilir. köpek arkadaşınızın diğer köpeklerden korkmamasını sağlamak için önce aranızdaki güven ve saygı bağını oluşturmanız gerek. bunu yapmak için "eğitim merkezlerine" gitmeye gerçekten hiç gerek yok çünkü ödülsüz cezasız( eğitim adı altında yapılan her şey, hangi yolla olursa olsun köpeği mutsuz eder ve gereksiz strese sokar) bir yol mümkün. kral köpek ailesi'nden köpek beden dili eğitimi videosunu almanızı tavsiye ederim. saygılı bir şekilde iletişim köprüsünü oluşturmak için yol gösterecek. ayrıca kral ailesinin instagram ve youtube hesaplarında bir sürü ücretsiz video var, bu videolar da size ve köpekli hayatınıza çok şey katacaktır. :)

AdaMurphy

Peki çok teşekkür ederim :) ama maalesef yanına yaklaştırıyorum o kadar korkuyor ki bugün Pomeranian cinsi gördük ondan korkmaz diye yanına yaklaştırdım o kadar korktu ki altına kaçırdı :(

Arddem

Kopek egitim ciftliklerini arayin. Kopeginiz ufak oldugu icin bence cabuk duzelir. Ortalam fiyatlari bursada 3000 ile 5000 arasi. Butcenize uyarsa bence arayin

AdaMurphy

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :)