Kedi Sütü

Hafii

Benim kedim 14+ yaşında ve kuru mama yemeyi çok sevmiyor çok aç olsa bile yemiyor. Sürekli yaş mama vermek istemiyorum. Kendim mama yapıyordum fakat veterinerimiz yapacaksan sadece et balık tavuk kullan haşla dedi ama o da ihtiyacını karşılamaz. Kedim için kedi sütü kullansam olur mu? Ne kadar sıklıkla kullanmalıyım? Zararları neler olur? Bilgisi olan var mı?

1 CEVAP

Anonymus179224

Çooook geç verilmiş bir cevap olacak ama yine de yazayım ;) Yalnızca haşlanmış et tabi ki ihtiyacını karşılamaz kedinizin. Ek olarak içerisine balık yağı, lizin ve taurin de eklemelsiniz. İsteğe bağlı yumurta kabuğu tozu da olur. Ve pişirme sürecinde kaybolan yağda ve suda çözülen bir takım vitaminler var. Bunların eksikliği de genel takviyeyle kapatılabilir. (Misal zoetis vmp tablet) Süte gelirsek de bunun bir yaşı yok. Kediniz; yavruysa, yaşlıysa, hamileyse veya güçsüz ve zayıfsa takviye olarak kullanılabilir. Umarım görürsünüz :)))