Kedim Geceleri Garip Davranıyor

Ceydaes

Merhaba, 8 haftalık bir kedim var. Gün içinde de hareketli ve oyuncu ama geceleri 10-11 e doğru gün içinde olduğundan çok daha hareketli oluyor. Birden bire bişey görmüş gibi ordan oraya koşuyor. Durduk yere kuyruğunu kabartıp sırtını dikleştiriyor, yan yan yürüyor. Sanki bizim görmediğimiz bir şeyler görüyor gibi davranıyor. Aşırı enerjik olduğu için enerjisini atsın diye oyun oynatıyorum. Ucunda yumak olan ipiyle oynatıyorum mesela. Peşinden koşuyor sonra birden kendi oyuncağından korkar gibi kaçıyor yine kuyruğunu kabartıp yan yan yürüyor. Diğer oyuncaklarına karşıda aynı şekilde. Bana da aynı şekilde yanıma gelip aniden kaçıyor hiç bişey yapmama rağmen. Gün içinde asla böyle davranmıyor. Hareketli ve oyuncu ama böyle değil. Bizimle ilgili bir sorunu olduğunuda sanmıyorum. Gün içinde kucağı seven süreklı mırıl mırıl sevdiren bizimle oynamayı çok seven bir kedi. Her gece onu öyle görmek beni korkutuyor ve endişelendiriyor. Ne olduğuna anlam veremiyorum. Bu durum normal mi lütfen yardımcı olun :(

8 CEVAP

Zeke

Avcılık içgüdüleriyle gece geç saatlerde, sabah erken saatlerde böyle hareketli olurlar. Özellikle yavru kediler ×3 enerji.
Çok normal hepsi, endişelenmeyin:)

Kediler geceleri gündüze göre daha aktif olur merak etmeyin bir problem yok onunla beraber eğlenmeye bakın :)

Ceydaes

Teşekkür ederim cevaplarınız için. O hareketleri, kuyruk kabartmak ve yan yan yürümek gibi, sadece korktuğunda yapmıyor o zaman sanırım. Normalse sorun yok :)

ozlemalice

Demin dayak yiyordum daha :D Nedense geceleri daha kuduruk oluyor

Evde4canavar

:) kediciğiniz gayet normal korkmanıza endişelenmenize hiç gerek yok 2 aylık olduğu için inanılmaz oyuncu ve hareketli olur o sadece verdiği tepki bu gördüğü herhangibir eşya da olabilir sizde olabilirsiniz

Evde4canavar

Bizimkiler 3 kardeşler ve tamamen oyun için yapıyorlar 6 aylık koca kedi oldular hala yapıyorlar çok şımardıklarında birbirlerine

mila_sahibi

geceleri çok hareketli oluyorlar kuyruğunu kabartması kaçması falan korktuğundan değil oyun yapıyor bana da yapıyor 9 haftalık kedim hatta geceleri yüzümde uyuyor

MimozaE

benim sıpa 1 yaşını doldurdu ama hala gece olunca ayrı bir deliriyor öyle koşuyo ki evin içinde anlatamam :) sizde endişelenmeyin gayet normal.