Kedi Klozet Eğitimi

zin

Arkadaşlar kedime klozet eğitimi vermek istiyorum ama daha 5 aylık bebe olduğu için erteliyorum sizce ne yapmalıyım yetişkinlik döneminde mi vereyim eğitimi? Öğretmek için hangi dönem daha iyi

7 CEVAP

Kuzucansu44

Daha önce kedimde denedim ve klozete düştü, bidaha asla denemem.Kuma devam

zin

Bide sifonu cekince aşırı korkuyor insallah atlatir bu korkusunu

elifozzdemiir

gecen bende boyle bir soru sormustum ve klozet egitimi olursa diskisina bakamayiz yani kumdayken en azindan bakabiliyoruz bir problem olursa gorebiliyoruz o yuzden en iyisi kuma devam edin bence

uveysuveys

Merhabalar sanırım deneyimlerimi sizinle paylaşabilirim biz kedime klozet eğitim kitini 9-10 aylıkken annemin ısrarı üzerine aldık çok zorlu ve sıkıntılı bir süreç öncelikle kedinin doğasına pek uygun olmayan bir şey olduğu için kedi yadırgıyor ve tuvaletini tutabiliyor bizim kedimiz idrar konusunda sıkıntı çıkarmamıştı ama standart klozetlerin geniş olmamasından dolayı kaka yaparken sıkıntı yaşıyordu bu yüzden her sabah klozetin arkasında dışkısını buluyordum, zaten hayvan da sıkıntıya giriyor tuvaletini bazen inat edip uzun süre tutuyor ki bu kedinizin sağlığı için tehlikeli, ayrıca bir süre sonra klozette ciddi manada koku oluşuyor her türlü temizlik malzemesi ile temizlediğim halde klozette hala garip bir koku oluyordu. Birkaç ayın ardından kuma döndük. Bence çok sıkıntı çıkarmıyorsa kum ile devam edin
Not: klozet eğitim kiti ince bir malzemeden yapılmış oluyor genelde bu yüzden kırılabiliyor illa kullanacağım diyorsanız kediniz fazla büyümeden bu eğitim sürecini atlatmanız çok daha mantıklı olabilir

zin

Bide sifonu cekince aşırı korkuyor insallah atlatir bu korkusunu

sforselin

Kediler için çok sağlıklı olduğu söylenemez klozet eğitiminin. Bundan haberdarsanız ve yine de alıştırmak istiyorsanız biraz daha büyümesi iyi olur gibi. Sizinkini bilmem ama bizimki kesin düşerdi klozete :/

Succubus

Ben de geçen ay denedim. İkimiz için de çok sancılı bir dönem oldu. O 2 günde bir kaka yapmaya, çişini neredeyse günde bire indirdi. Ve tutabilmek için yemek ve su tüketimini azalttı.
Bir de düşmemek için bir partisini klozetin içine koyabiliyor kediler, bu ihtimali göz önünde bulundurun derim.
Klozete yapmaktan hoşlanan bir kedi tanıyorum ama. Baya evdekileri yaparken görüp özendi. Bir gün bir bakmışlar klozete yapıyor arkadaş. Ama mesela sadece çişini yapıyor o. Kakasını klozete yapmak için ciddi güven duyması lazım ki poposuna su sıçradığı anda yapmayı bırakıyor uzun süre. Kumdan nefret ediyor şu anda kendisi o yüzden kakasını yere konulan tuvalet kağıdının üzerine yapıyor. Hemen klozete atıp sifonu çekmeni bekliyor, çekmezsen de sinirleniyor.
Bu yüzden evde yalnız kalması da, seyahat de baya sıkıntılı kendisiyle. Evde kum derdi olmasa da çok daha çileli bir hal aldı tuvalet konusu. Bunları da ekstradan bilin istedim.