Mantar

elifozzdemiir

kedim mantar oldu 3 hafta once tedavisi baslandi ilk 3 doz asi yapildi ve crystalin sprey verildi 3 gun sonra 2 doz daha asi yapildi 10 gun sonra kontrole gittik sıkinti olmadigini crystalin spreyi de birakabilecegimizi soylediler zaten arka bacaklarindaydi bi bacagindaki cidden gecti baya tuyledi ama diger bacagindaki sanki artti ve kizarmaya basladi ustunde tuyler var ama digerine nazaran hala tuysuz gibi o bolge kucuk kucuk tuyler var oraya crystalin sprey uygulamaya devam ediyorum sizce ne yapmaliyim

6 CEVAP

Minnakpatipuki

Benim kedim sokaga kactiginda mantar olmustu. Yanlis hatirlamiyorsam 2 doz asi yapildi bide Oceral sprey vermişlerdi. Onu kullandim gecti. Kızarıklık yoktu ama öbek şeklinde tüy dökülen yerler vardı. Size verilen spreyi duymadigim icin bisey diyemem ama veterinerinizi telefonla arayıp sorabilirsiniz spreye devam edersem geçer mi diye yada daha ne kadar kullanılmalı diye. İlla getir bakayım muayene edeyim demez bence (Muayene ücretleri malum)

yukime

Ben oceral sprey kullanmıştım ama bir süre yalamaması daha iyi çünkü ağır. Veterinerin sprey önerisi daha doğru olacaktır. Bide mantar değil de alerji kaynaklı olabilir ihtimaline karşın mama değiştirilebilir

Selenkofte

Bizde oceral sprey kullandık (uzun süre atlatamadığımız için düşük doz kapsül tedavimizde vardı). Ek olarak kantaron yağı, bağışıklığını desteklemek için immun44 şurup da kullandık kantaron dökülen tüylerin çıkmasında ve tedavi sürecini hızlandırmada çok faydalı oldu. Umarım hemen atlatırsınız çok geçmiş olsun.

elifozzdemiir

haklisiniz tesekkurler :)

elifozzdemiir

cok sagolun

Biz de geçen sene aynı problemi yaşamıştık iki doz iğne yapıldı ve ben harici olarak nano sprey kullandım çok faydasını gördüm. Ancak çok kısa sürede geçen bir şey değil haberiniz olsun tamamen iyileşmesi 3-4 ayı bulur.