Köpeklerin Kulakları Ve Kuyrukları Neden Kesilir ?

Açıkçası ben karışıyım hayvanın canı acıyor, araştırdığım kadarıyla kurt ile boğuşma Felan yazıyordu...

6 CEVAP

Tengu

hangi köpek kurt görecek de onunla boğuşacak allah aşkına ya
bunlar tamamen yaptıkları hatayı meşrulaştırmak için uydurulan palavralar estetik olduğu için kestiriyorum hayvanın acı çekmesi önemli değil demek yerine kurtla boğuşur kulağı kopar daha çok canı yanar diye kılıf uyduruyorlar
diyelim ki kurtla boğuştu kurt kulağını yada kuyruğunu mu kapacak hayır boğazına saldıracak o zaman boğazını da mı kesecekler kurt saldırmasın diye çok saçma sapan işler işte

Whitedog

tamamen estetik amaçlı, tamamen egoistlik. özellikle baskın ırklarınkileri "köpek daha korkutucu gözüksün, daha havalı dursun" diyerek tamaaamen bencilce kestirirler. kesilmiş kulak, kuyruk onların diğer köpeklerle iletişimini de bozar ama bu tabii umurlarında olmaz. kırsalda yaşayan çoban köpekleri için bir şey diyemeyeceğim ama şehirde yaşayan bir hayvanın her hangi bir sağlık problemi yoksa bir uzvunun kesilmesi yalnızca o köpekle yaşayan insanın köpek arkadaşını hiç umursamadığını, yalnızca yanındaki aksesuar olarak dışarı çıkardığını, sadece kendi keyfini, göz zevkini düşünen biri olduğunu belirtir.

turancnsvn

Bazı insanlar zevki yaptırıyor. Bazen sağlık durumu söz konusu olunca yapılıyor. Kırsalda yaşanlarda kurt ve diğer köpeklerin saldırısına karşı korumak için kestiriyorlar. Kurtlar genelde köpeğin en zayıf noktası olan kulağına saldırır.

Linsenpai

Daha ürkütücü, intimide edici dursun diye. Başka nedeni yok. Kurt saldırılarına falan karşı dikenli tasma takılıyor boynundan ısıramasınlar diye. O yüzden kulak mı kesilir aw

NUSECE

Sizce kesilmesi uygun mu?

Şehirde yaşayıp kesenler şov ve ürkütücü gözüksün diye, çoban köpeği olanlar sese daha çok duyarlı olsun başka köpeklerle, kurtlarla veya diğer hayvanlarla boğuşurken kulağını kaptırıp boğuşmayı kaybetmesin diye.