Kedime Nasıl Yaş Mama Vermeliyim

Po2ya

Kedime royalistin 400gramlik konserve mamasından aldım ancak nasıl vereceğimi tam olarak bilmiyorum mesela haftada 1 ya da 2 kere verdim kalan mamayı nasıl saklamaliyim ve verdiğimde miktar olarak ne kadar vermeliyim bilgilendirirseniz sevinirim

10 CEVAP

sforselin

Yetişkin kediler için bir günlük oluyor genelde o mamalar aslında. 3 gün biraz fazla geldi bana. Hadi 1.5 gün diyelim. Bir gün sabah açtığınız mama en geç ertesi gün akşama bitmeli. Açılmış kutuyu da streçle ya da poşetle buzdolabına kaldırırsınız.

sforselin

Açıldıktan sonra 24 saat içinde tüketilmeli yaş mamalar. Daha küçük paketlerden almanızı tavsiye ederim fazla geliyorsa.

Tengu

büyük alınca 100 gramını benimkine 300 gramını sokaktakilere veriyorum imkanınız varsa hep böyle yapın hem sokaktakilerin karnı da doymuş olur

Tengu

400 gramlık yaş mamayı benimki de 1 günde bitiremiyor ciğerliyse 200 gram yiyor en fazla. kedinin iştahına ve yaş mama sevmesine göre değişebilir aslında

Ozge00

En fazla 3 gun acik durur diye biliyorum. Ben daha önce konserve aldim kedim ameliyattan sonra yesin diye. Her gun sadece yas mama yemesine ragmen 4 gun oldu hala bitmemişti, baktım daha çok var sokaktakilere verdim yoksa daha bitmezdi bozulurdu. Kucuk paket alin bence bundan sonra. O konserverler ikiden fazla kedisi olanlar icin daha ideal.

Po2ya

Çok teşekkürler bugün içinde bitirmeye çalışacağım konservenin ağzını poşet yardimi ile kapatıp buzdolabına kaldırdım ilginiz için sağ olun

Po2ya

Ama veteriner 3'e bölüp verebilirsin demişti bir günde hepsini yemesi zararlı olmaz mı

sforselin

Annem belli miktarlarda poşetlenip dondurucuya atılabilir aslında dedi. Nasıl olur bilmiyorum denemediğim için ama iyi bir fikir olabilir.

Ayselgns

Haftada bir gün bir konserve bitiriyor. Açık bırakıp sonra vermiyorum. Doğru da bulmuyorum.

bbeyzvv

konserve mama ağzı kapalı olduktan ve dolapta durduktan sonra 3-4 gün tazeliğini korur.