12 Yaşında Bir Kızım Nasıl Bir Köpek Bakmalıyım

daha 12 yaşında bir kızım ve kendime bir köpek alıcam büyü bir tarlamız var ve oraya alıcam kışın köpek egitim merkezine bırakıcam veyazın geri alıcam

16 CEVAP

dollfacepersian

Acaba ailenin onayı var mı? Birde köpeğin tarlada bakılması çok zor olur ve de eğitime göndersen bile sadece eğitim merkezindekileri dinler. Seni dinlemez,çünkü seni lideri olarak görmez. Ayrıca ailenin onayı olsa bile biraz daha büyümen daha iyi olacaktır. Köpek bakmak aynı küçük bir çocuğa bakmak gibidir. Sen dediğin gibi daha 12 yaşında bir çocuksun,sen çocukken bir çocuğa bakabilecek misin?
Ben senden yaşça baya büyüyüm ve bende köpek sahibi olmak istiyorum ama üniversiteyi bitirip iş sahibi olmayı bekliyorum. Çünkü gerçekten köpek bakımı çok zor bir olay. Bolca vakit,iyi bir maddi durum ve olgunluk gerektiriyor

dollfacepersian

Yazılanlar hakkında herhangi bir şey söylemeyecek misin? Sanki sadece okuyup teşekkür edip ve yine kendi bildiğini uygulayacaksın gibi hissettim?

Goupe

Biraz sinirlendin gibi ama biz doğruları söylüyoruz. Kendine güven ben demiyorum ki sana köpek alma. Sen bu sorumluluğu üstlenebilecek misin? Bir çocuk gibidir o hastalandığında hemen cebinden 300-500 tl çıkartabilecek misin? Sabah sen okula gidince ona çişini kim yaptıracak? Annenin babanın izni varmı? Bunları söylersen bizde sana yardımcı olup çözüm buluruz.

tika_waylan

Tek basina zor. Tuvalete cikarman gerekecek gunde 2 kere. Ki yavru bir kopek sahipleneceksen henuz tuvalet egitimi olmadigi icin eve cisini kakasini yapacak onu temizlemen ve sabirla ona tuvalet egitimini vermen gerekecek. Kuru mamasi, oyubcaklari, asilaru bir suru masrafi olacak.
Senin belki de en vefali dostun olacak canini bile senin icin verecek kadaf seni seven ama her zaman sana muhtac bir can olacak. Ama ilk zamanlari bebeklik donemi zordur. Bu sebeple ailenin sana ne kadar destek olacagi onemli 12 yasinda okulun, derslerin odevlerin oldugu icin yeterli sekilde sorumlulugunu alamayabilirsin. Buyuk sorumluluk ebeveynlerinde olmali sen 2.olarak sorumlulugunu almalisin. Daha sonra eger apartman dairrsinde oturuyorsanuz kucuk irk, bahceniz varsa buyuk orta irk bir kopek sahiplenevilirsin. Buldugun yerin yakinindaki bir barinaga gidip ailenle orafakilere sorabilirsin. Ya da ailene soyleyip ailen buradaki sahiplendirme ilanlarina bakip kopegi sahiplenecegi aileyle bizzat iletisime gecmeli.

Shewky

Ailenin desteği olacak mı? Yoksa yalnız mı üstleneceksin sorumluluğu?

Goupe

bunu yapabileceğinden emin misin köpek maması aşılarını tek başına karşılayamazsın

eliftopal_

Bence biraz büyümeyi bekle ve şahsi kararım,kedi al.Kesinlikle bakımı daha kolay ve rahat

Goupe

Kuş alabilirsin veya balık. Köpek için biraz daha büyümelisin.

fikirleriniz için teşekkürler!

dediklerinizi okudum ve kararımı söyliyim dedim.ben şimdi bir kuş aldım ve onunla ilgileniyorum köpegi biraz erteleme kararı aldım. fikirleriniz için teşekkürler

Ysiva

Alıcaksanda yaşını almış ve eğitimli al

AdaMira

köpek daha fazla sorumluluk ister. eğitime bırakmazsan sana tavsiyem okula gitmeden 1 saat önce kalk ve köpeğini gezidr okuldan döndükten sonra da hemen gezdirmen lazım ki o kadar süre içinde köpeğin evde tek kalacak ve enerjisini tek başına atamayacak. ama bence de 12 yaş için köpek fazla sorumluluk gerektiriyor. Ben de ailem ile birlikte bakıyorum

AdaMira

köpek daha fazla sorumluluk ister. eğitime bırakmazsan sana tavsiyem okula gitmeden 1 saat önce kalk ve köpeğini gezidr okuldan döndükten sonra da hemen gezdirmen lazım ki o kadar süre içinde köpeğin evde tek kalacak ve enerjisini tek başına atamayacak. ama bence de 12 yaş için köpek fazla sorumluluk gerektiriyor. Ben de ailem ile birlikte bakıyorum

AdaMira

köpek daha fazla sorumluluk ister. eğitime bırakmazsan sana tavsiyem okula gitmeden 1 saat önce kalk ve köpeğini gezidr okuldan döndükten sonra da hemen gezdirmen lazım ki o kadar süre içinde köpeğin evde tek kalacak ve enerjisini tek başına atamayacak. ama bence de 12 yaş için köpek fazla sorumluluk gerektiriyor. Ben de ailem ile birlikte bakıyorum

Gizema

bir öğrenci olarak sana tavsiye eğer gerçekden köpek beslemek istiyosan besle ama tavsiye etmiyorum sonuçda okla gidip geliyosun ve köpek evde yalnız kaldığı gibide her yere tuvaletini yapar ve sende bir zaman sonra bıkarsın benim ailem kediyede karşı çıkıyodu fakat ben istediğim herşeyi yapdığım için bişey demediler bence bir kedi aşmalısın