Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

12 yaşında bir kızım nasıl bir köpek bakmalıyım

adasukizildere
adasukizildere

638


daha 12 yaşında bir kızım ve kendime bir köpek alıcam büyü bir tarlamız var ve oraya alıcam kışın köpek egitim merkezine bırakıcam veyazın geri alıcam

16 Cevap

Shewky
Shewky

943


Ailenin desteği olacak mı? Yoksa yalnız mı üstleneceksin sorumluluğu?

Goupe
Goupe

114799


bunu yapabileceğinden emin misin köpek maması aşılarını tek başına karşılayamazsın

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Acaba ailenin onayı var mı? Birde köpeğin tarlada bakılması çok zor olur ve de eğitime göndersen bile sadece eğitim merkezindekileri dinler. Seni dinlemez,çünkü seni lideri olarak görmez. Ayrıca ailenin onayı olsa bile biraz daha büyümen daha iyi olacaktır. Köpek bakmak aynı küçük bir çocuğa bakmak gibidir. Sen dediğin gibi daha 12 yaşında bir çocuksun,sen çocukken bir çocuğa bakabilecek misin?
Ben senden yaşça baya büyüyüm ve bende köpek sahibi olmak istiyorum ama üniversiteyi bitirip iş sahibi olmayı bekliyorum. Çünkü gerçekten köpek bakımı çok zor bir olay. Bolca vakit,iyi bir maddi durum ve olgunluk gerektiriyor

eliftopal_
eliftopal_

255


Bence biraz büyümeyi bekle ve şahsi kararım,kedi al.Kesinlikle bakımı daha kolay ve rahat

Goupe
Goupe

114799


Kuş alabilirsin veya balık. Köpek için biraz daha büyümelisin.

tika_waylan
tika_waylan

13944


Tek basina zor. Tuvalete cikarman gerekecek gunde 2 kere. Ki yavru bir kopek sahipleneceksen henuz tuvalet egitimi olmadigi icin eve cisini kakasini yapacak onu temizlemen ve sabirla ona tuvalet egitimini vermen gerekecek. kuru mamasi, oyubcaklari, asilaru bir suru masrafi olacak.
Senin belki de en vefali dostun olacak canini bile senin icin verecek kadaf seni seven ama her zaman sana muhtac bir can olacak. Ama ilk zamanlari bebeklik donemi zordur. Bu sebeple ailenin sana ne kadar destek olacagi onemli 12 yasinda okulun, derslerin odevlerin oldugu icin yeterli sekilde sorumlulugunu alamayabilirsin. Buyuk sorumluluk ebeveynlerinde olmali sen 2.olarak sorumlulugunu almalisin. Daha sonra eger apartman dairrsinde oturuyorsanuz kucuk irk, bahceniz varsa buyuk orta irk bir kopek sahiplenevilirsin. Buldugun yerin yakinindaki bir barinaga gidip ailenle orafakilere sorabilirsin. Ya da ailene soyleyip ailen buradaki sahiplendirme ilanlarina bakip kopegi sahiplenecegi aileyle bizzat iletisime gecmeli.

adasukizildere
adasukizildere

638


fikirleriniz için teşekkürler!

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Yazılanlar hakkında herhangi bir şey söylemeyecek misin? Sanki sadece okuyup teşekkür edip ve yine kendi bildiğini uygulayacaksın gibi hissettim?

Goupe
Goupe

114799


Biraz sinirlendin gibi ama biz doğruları söylüyoruz. Kendine güven ben demiyorum ki sana köpek alma. Sen bu sorumluluğu üstlenebilecek misin? Bir çocuk gibidir o hastalandığında hemen cebinden 300-500 tl çıkartabilecek misin? Sabah sen okula gidince ona çişini kim yaptıracak? Annenin babanın izni varmı? Bunları söylersen bizde sana yardımcı olup çözüm buluruz.

Ysiva
Ysiva

339


Alıcaksanda yaşını almış ve eğitimli al

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
652 Görüntüleme
16 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor