Köpeklerde Gebelik

nejadekoldas

Bir kaç gün sonra Luneçkanın erkek arkadaşı gelicek. Bir ara baya üstüne çıkmaya çalışıyordu lunanın. Luna otururken de bu çiftleşme hareketinin yağtıgında köpeğim tepkisini gösteriyordu kuyruğuyla poposunu kapatıyordu. Demem o ki olurda yanlış şeyler olursa 7 buçuk aylık köpeğim bu yaşta gebe kalır mı? Gebelik için yaş fark ediyor mu yoksa illa yaşında mı olması gerek hamile kalınabilmesi için?

8 CEVAP

sforselin

Gözünü üstünden ayırmamak bir doğum kontrol yöntemi değildir.

Bikedi

Onceden izin vermemis ama bu defa izin verirse siz tuvalete gidip gelene kadar is isten gecebilir. Ayri yerlerde tutun bence.

Linsenpai

Kısırlaştırın sağlığı için. Çifleştmelerine izin vermeyin

Linsenpai

Kızana girdiğine göre yeterli olgunluğa erişmiş demektir zaten 7.5 aylık hiç de bebek değil :d Yani eğer çiftleşirse hamile kalır evet.

nejadekoldas

Çiftleşmelerine izin vermeyeceğim, kısırlaştırma gerçekleştireceğiz ama annemler şuanda bebek diye ameliyata kıyamıyorlar 1 yaşında girsin öyle kısırlaştırılsın diyorlar. İlk Kızanı(regli) atlattı bu arada

nejadekoldas

Anladım teşekkür ederim❤️

Anonymus552223

Eger kucukse ciftlesmesi ve dogurmasi ameliyattan daha kotu zaten

nejadekoldas

Evet küçük yani yaşında değil daha. Açıkçası bende ciddi risk olarak görüyorum eğer öyle bir şey olursa ölüme kadar gider allah korusun ki 1 yaşındaki köpeklerde bile hemen çiftleştirme bazen Riskli oluyor(düşük/ölüm olabiliyor:( ) Allahtan hafiften havlayıp poposunu kapatıyor da tepkisini belki ediyor. Napalım gözümü üstlerinden ayırmayacağım artık:)