Kanlı İshali Olan Kedi Yavruları İçin Ne Yapabilirim.

TRKRYRTSVR

3 hafta önce yanımızdaki boş araziye bırakılmış bir hafta yada 2 haftalık 3 adet yavru kediyi eve aldım. 3 haftadır kaliteli vitamin katkılı süt tozu kedi maması ile besliyorum, artık yaş ve kuru mamaya geçme zamanı geldi diye mamasını her değiştirdiğimde kanlı ishal oluyorlar. Tekrar süt tozuna geçiyorum iyileşir gibi oluyorlar. tekrar mama değiştirdiğimde yine kanlı ishal oluyorlar. Öneriniz olabilir mi? bu kanlı ishal süt tozundan erken çıktığım içinmi ve nasıl tedavi edebilirim?

3 CEVAP

nejadekoldas

Bence 1 ay daha süt tozlarıyla devam edin. Tam 2 aylık oldugunda yavaş yavaş geçiş yaparsınız

nejadekoldas

Çünkü şey daha 2 haftalıklarmış onların şuanda süte çok ihtiyaçları var❤️

HaleSebnem

Henüz kuru mamaya geçmek için çok küçükler. Büyük ihtimalle mamaları bütün olarak yutuyorlar ve kalın bağırsak çıkışını zorladığı için kanama oluyor. Şu an 5 haftalıklar 8 haftalık olduklarında yavaş yavaş babycat mama ile geçiş yapmanız daha sağlıklı olacaktır.