Kedimn Yavrularini Sahiolendirecegim?

naininna

yavrular 50 gunluk 10 gun sonra (sutten kesilince) sahiplendiricem ama cok sahipleniyo yavrularini 15 dk ayri kaldimi evde yabrularini ariyo bi d de uyurken normalde yavrular yerde diye yerde uatiyo yatağımda yatarsa da yavrulara baka baka uyuyo sahiplrndirdikten sonra üzülür mü yada yine arar mi?

6 CEVAP

Anonymus552223

10 gun sonra pat diye sutten kesilmezler. Acelesi yoksa ki kendi kediniz, en az 2.5 aydan sonra verin. Hepsini tek seferde verirseniz arar. Cok yavrusu varsa teker teker verirseniz muhtemelen pek aramaz. Anne kediler yavrulara bir aksilik olmadigi surece 3 4 ay bakıyor. Sonrasinda uzaklastiriyor. Sütü azaliyor. Ama yavrular 2 aylikken cok sutu olur, yavrular birden giderse annenin sutu de birikip iltihap yapar

Anonymus552223

Ve sonra da fazla vakit gecirmeyin hemen kisirlastirin yoksa yine hamile kalir. Evde erkek kediler var gordugum kadariyla

mervenazli

Tam 60 günlükken sütten kesilir diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Genel olarak ortalama gündür 60. Her anne kedi için farklıdır. Mesela bizim sokakta 3 aylık bir kedi bile annesini hala emiyordu. Zamanla anne onları emzirmemeye ve ilgiyi eskisine nazaran azaltacaktır diye düşünüyorum. O zaman sahiplendirirsiniz acele etmeyin

bbeyzvv

kediyi bıraksan 1 yaşına kadar emer maalesef öyle bi gerçek var sözleşme yapmanızı iyice tüm detayları konuşmanızı ve takipte kalmanızı tavsiye ederim fileye çok dikkat edin benim torunlarımdan birini kaçırdı şerefsizin biri hala acısını çekiyorum

Zeynepulku

Anne ne zaman bırakırsa o zaman sahiplendirin. Hatta hepsini ayni anda sgil 1 hafta ara ile sahiplendirin :)

AsenaTuncay

Yavruların hepsini birden değil de aralıklı zamanlarla sahiplendirirseniz sıkıntı olmuyor. Hem annenin sütü varsa emzirmesi için de daha iyi olur.