Sağır Kedilerde Nelere Dikkat Edilmeli?

yu8888

En sonki gittiğimiz veteriner kontrolünde kedimin sağır olma ihtimali olduğu söylendi. Açıkçası sese pek tepki vermediğini fark etmiştim. Süpürgeden korkmuyordu hep dibinde oturuyordu, seslensek hiç tepki vermiyor, yüksek sesle çalan tv'nin altında uyuyordu saatlerce. Annem bazen bağırıyordu mutfağa girdiğinde o zaman da hiç takmıyordu falan annem gamsız olduğunu söylüyordu :D
Merak ettiğim acaba dikkat edilmesi gereken unsurlar var mıdır? Yani biz bunca ay gamsız diye onunla bu şekil yaşamaya alıştık gerçi ????

3 CEVAP

Zeynepulku

Gamsız ckkcksjjf çok buldum gerçekten.

elifozzdemiir

sagir insanlar genelde konusamiyor ya belki kedilerde de oyledir yani miyavliyor mu bir sey oldugunda belki ona dikkat etmeniz gerekir onun disinda sahsen kedim duyuyor ama uyarsak da o an umrunda degilse duymamazliktan geliyor size cok sorun olacagini sanmam o yuzden :D dedigim gibi eger miyavlama sıkintisi varsa basina bir sey geldiginde duymayabilirsiniz onun disinda sanmiyorum extra vir sey yapmaniz gerektigini biraz daha dikkatli yaklasmaniz gerekebilir aniden bir sey gorurse korkabilir duymadigi icin

yu8888

Çoğunlukla sabahları ilgi istediğinde miyavlıyor kendisini sevdirmek için ya da bazen sevilmekten bıkıyor o zaman da miyavlıyor huysuzca bırakıyoruz :D Ya da uzun süre tek kaldığında bizi görünce miyavlayarak sırnaşır falan sanırım bizimle iletişim kurmasında sorun yok gibi ama kendisi bizi pek takmamakta :D