Kan Tahlili Mi Genel Kontrol Mü Yaptırmalıyız?

firuze199

Bugün veterinere gideceğiz iç dış parazitleri olacak bunun yanında genel kontrol yaptırmak istiyoruz genel kontrolün içinde ne var? Bir de kan tahlili buna dahil değilmiş bir sıkıntımız yok ama iç hastalığı falan olabilme açısından hangisini yaptırmalıyız sadece genel kontrole 120 tl istediklerinden ikisini de yaptıramıyoruz

8 CEVAP

Ozge00

Genel kontrol daha önce yaptırdım. Sadece dıştan baktılar. Mesela ağzına, dişlerine, kulağına, diğer vücut kısımlarına bir bakılıyor öyle üstün körü. Ben 50 tl ödemiştim. Baska da bir sey yapılmadı. Yani o şekilde pek bir sorun varsa anlaşılmaz bence. Baska türlü yapılıyor mu bilmiyorum, bizde böyle yapılmıştı. Bir daha da yaptırmadım onu ben evde kendim de yapıyorum her gun :D

ozlemalice

Ben birkaç kez bir veterinere götürdüm bir şey için kedi sivilcesi dedi ki buraya da sormuştum aynı cevaplar geldi ama ücret almadı. Başka sefer götürdüğümde aşıdan önce gözlerine bakıyor hastalık belirtisi ishal kusma var mı diye soruyor ekstra ücret alınacak şeyler değil bence. Sivilce için başka bir veterinere götürdüm 70 lira aldı ve bakması 1 dakika sürmedi. Üçüncü farklı bir veteriner aşıdan önce yine gözlerine, ağzına ve kokusuna, dişine, ateşine bakıp genel durumunu sordu ve ekstra ücret almadı. Çok bariz bir şey olsa fiziksel belirti olarak bunları siz de farkedersiniz o zaman için muayene ettirebilirsiniz bence. Burun damak rengi gözlerinin içi beyazsa kansızlığa delaletmiş mesela.

firuze199

Evet biz gittik geldik ve ateşine, kulak içlerine , kalp atışına , gözlerine kilosuna baktı ve bunun için de 120 tl ücret alındı. Biz 6 aydır hiç kontrol edilmedi diye kontrol yaptıralim diye düşündük ama aslında gerek yokmuş bi farklılık olda bizim sezeceğimiz şeylermiş neyse en azından öğrenmiş olduk

dagdbidil

Kedim 1.5 yaşında ben 60-70 gr veriyorum günde. Kilosu çok iyi ne zayıf ne kilolu. Diyet maması da alabilirsiniz sanırım.

dagdbidil

Diyet sorusuna yazacaktım ben bunu pardon :/

Ben veterinere fiziksel kontrol için danistim. 2-3 gun boyunca diskisinin fotolarını çektikten sonra kedileri getir dedi. 3. Gun gittiğimde derisine dişine gözüne filan baktı geçti. Ucrette almadı. Fiziksel olarak sağlıklı olduklarini görünce kan tahlili filan 200 250 tl arasında ve 2 kedin var masraflı olur boşuna yaptırmaya gerek yok demişti.

AsenaTuncay

İç dış parazitini yaptırırken zaten bizimki göz kulak ağız tüy dökümü vs şeklinde bir kontrol yapıyor. Atla deve değil sonuçta bunun içinde ayrıca bir ücret istenmesi çok saçma.

sevvalcmn

biz her aşıya gittiğimizde dıştan genel kontrol yapılıyor kulakları temizleniyor ağzına dişlerine gözlerine kilosuna fiziğine bakılıyor bi de bunun için ücret mi alıyorlarmış