Sürekli Malt Kullanılmalı Mı

Kocalex

Kedime 7 aylıktan beri malt veriyorum şuan 1.5 yaşında ve maltı bitti acaba sürekli kullanmak kötü etkileyebilir mi vücudu ne de olsa bir sürü kimyasal var içinde ara vermeliyim

3 CEVAP

sforselin

İçinde bir sürü kimyasal olmayanı tercih etmelisiniz zaten. Ve evet düzenli kullanılması gerekiyor. Tüyleri kusarak atmaya başlar ya da daha kötüsü içeride birikir, ameliyatla alınmaları gerekebilir.

bbeyzvv

eğer uzun tüylü değilse çok sık kullanılmasına gerek yok diye biliyorum

Zeynepulku

Eğer çimen verip kusmuyorsa malt gerekli. Yediği yuttuğu tüyleri kusmasi için yoksa ileride bir suru sorun oluşturur. Uzun veya kısa tüylü olması önemli değil. Ben bir ara çimen veriyordum ama yemek yer yemez kusuyorfu tüyle birlikte manada oluyordu şimdi vet plusun maltini kullanıyorum. İlk başta o da kusma yaptı ama sonra alıştı ve kakasindan baya tüy yumaklarını görüyorum