Kediniz Size Güveniyor Mu?

Zeynepulku

Sanırım benim kedim bana güvenmiyor. Daha önce köpekte beslemiş bir insan olarak kedimin bana güvenmediğini hissediyorum. Daha önceki evimiz bahçe katindaydı. Çok fazla kedi dolaştığı için bahçeye asla cikarmiyordum 2-3 kere kaçıyordu bende gidip almaya çalışıyordum ama benden kaciyordu. Yeni evimizie ilk geldiğimiz gün camlarca tel yoktu ve camın diğer tarafına geçmişti almak için tuttum ama çok korktu sanırım onu aşağı atacağım zannetti :d yani kedi bu diyip kafayı takmamaya çalışıyorum ama kendi kendime üzülüyorum. :'

4 CEVAP

Bikedi

Kedilerin mizaci oyledir zaten. Sahiplerine pek eyvallahlari yoktur. Sizi seviyor olmasi disariya kacmasina engel degildir. Yaninizda uyuyor, kucaginiza cikiyirsa size guveniyordur zaten. Ayrica yuksek bir yerde onu tutmaya calistiginda korkmustur. Hepsi ayni tepkiyi verir. Sizinle ilgisi yoktur.

ZehraBulutt

Kediler bilmediği yerde sahibine bile güvenmez. Ben kedimi apartman merdivenlerinde bile kucağıma alamıyorum çıldırıyor, aşağı daireye bile boxla gidiyoruz. Biraz da kedinin mizacıyla alakalı, dediğim kedim çok zeki ve tetik bir hayvan, sürekli teyakkuzda :) evin en uzak noktasından arka bahçedeki küçücük bir hareketi duyup koşarak gider, diğer kedilerin umru olmaz mesela.

sekerfare21

Kediler ozellikle stres aninda full kendini koruma moduna giriyorlar. Size guvenmemesinden degil yapilari oyle. Korktuysa onun onceligi oradan kacip kendini korumaya alma oluyor.

sekerfare21

Kendini guvende hissettikleri yerlerde dar, karanlik yerler. Insanlar boyle bir ortam saglayamadiklarindan kaciyorlar. Ozellikle kucsktaysa hic guvende hissetmiyorlar kendilerini ayaklari yere basmali.