Kapalı Kedi Tuvaleti

iremaysu

Kedim 1 buçuk yaşında. Bu zamana kadar hep açık tuvalet kullandık. Tuvaletini yenileyeceğim, bu sefer kapalı tuvalet alırsam bir uyum problemi yaşar mıyız? Girmeye korkar mı çekinir mi bilemedim. Tecrübesi/fikri olan varsa cevap verirse çok mutlu olurum.

6 CEVAP

Bikedi

Kediniz iriyse xxl alin. Yoksa sigmaz icerde daralir, kakasina basabilir ...ayrica kedi kumlari tozuttugu icin kapali kaplar zararli olabilir. Yari kapali da dusunebilirsiniz. İlla kapali alacaksaniz da kapisi acik sekilde kullanin derim. İlk kullanimda kedinizin cisini koyun kumun ustune. Yadirgamamasi ve oranin bir tuvalet oldugunu anlamasi icin.

yasminackz

Kapalı alanlara girme konusunu bir tedirginliğini hissetmediyseniz sorun olacağını sanmıyorum rahatsız olup kapalı kum kabı kullanamayan kedileri nadir duydum ama ilk aldığınızda kabını açık bırakırsınız bir süre sonrada kapatırsınız alışır sorun yaşayacağınızı sanmıyprum ben catit jumbo kum kabı kullanıyorum hiç sorun yaşamadım Çınar xxl kum kabı da boyut olarak iyi geniş olması onları daha da rahat hissettiriyor birde önerim bentonit kum kullanıyorsanız tozutmayan ve kokusuz almanızı Öneririm çünkü uzun süre kullanımda astım hastası olabiliyorlar

gayelise

Benim kedim de bir bucuk yaşında geçenlerde biz de kapalı aldık ama içine giremiyor kapı kısmını çıkardık bizde öyle girip yapıyor siz de öyle yapabilirsiniz

iremaysu

Tozutma problemini açık tuvalette bile yaşadığımız için çok uzun süredir çam peleti kullanıyorum. 6 kilo kocaman bi bebişimiz var inşallah kapalı tuvalete sığar ???? teşekkürler cevap verenlere

Büyük boy aldığınızda girip çıkması bir sıkıntı olmayacaktır ancak çok geç kalmışsınız açık tuvalet sadece yeni geldiğinde yadırgamasın diye alınır biz kapalı aldık geldiği ilk 1 ay kapağını çıkarttık açık kullandı daha sonra üst kapağını kapattık kapalı olarak kullanmaya devam etti sizinkinin yaşı büyümüş zorlanacaktır.

melisberk

ben kedimi sokaktan almıştım, ilk bir iki hafta açık tuvalet kullandı, sonra kapalıya geçtik ve hiç uyum sorunu yaşamadık, kapağını açık bırakmam bile gerekmedi. kendisi bir yaşından büyük bir kedi. kediden kediye de değişir elbette ama çok zorlanmayabilirsiniz bence. bizim yavrular da çabucak öğrendiler kapalı tuvaleti.