Kedim 10 Aylık Erkek Kızgınlık Dönemine Girdi

Yasinorhan

Sanırım çiftleşmek istiyor ve ben kısırlaştırmak istemiyorum, bu konuda yardımcı olabilecek biri var mi?

16 CEVAP

bbeyzvv

kısırlaştırmak tek çözüm çiftleştirdiğinizde erkek kedilerde 1 hafta sonra yeniden kızışma oluyor ayrıca çiftleştiği kediden mikrop kapabilir hormon iğneleri ise çok zararlı iç organ iflasına kadar yolu var

Gulsahka

Bence kısırlaştırmamak daha çok maddi yönden pahalı. Bir kere çiftlrşti diye sorun çözülmeyecek maalesef. Belki hastalık kapacak belki sonradan hasta olacak. Stres çok riskli bir durum çünkü. Daha çok masraf çıkmaması için kısırlaştırmanız sizin için daha iyi olur.

bbeyzvv

belediye veterinerlerinden yardım isteyebilirsiniz

Gulsahka

Ayrıca anlamadım ben hem ilan vermişsiniz hem böyle yazmışsınız.. Madem sahiplensireceksiniz niye gereksiz soru soruyorsunuz? Kediyi sahiplendirecekseniz lütfen kısırlaştırın belediyede.

Qqwq

Bence kısırlaştır kısırlaştımayınca sinir küpüne dönüyorlar en sakın hayvan bile canavara dönüşüyor :D
Hem sana yazık hem hayvana.

Erkek kedilerin kısırlaştırılması da çok pahalı değil. 250-300 liraya güvenilir klinik bulabilirsiniz durumunuzun olmadığını belirterek. Yardımcı olacak yerler eminim bulunur. Taksit dahi yaptırabilirsiniz

Yasinorhan

Bugüne kadar kedilerimizi bahçeye sokağa arada birakabildigim için bu problemi yaşamıyordum ama şimdi apartman hayatında zor oluyor. Kısırlaştırmak en iyi seçenek gibi görünüyor :/

sforselin

Kısırlaştırmayla alakalı birkaç yazı okursanız -veteriner hekimlerin yazdığı- karşı olma sebeplerinizin gideceğini düşünüyorum. Genelleme yaptığım için özür dilerim ama erkeklerde bu konuda gereksiz bir empati yapma eğilimi oluyor :) Ama küçük bir araştırmayla empatinizin de yersiz olduğunu anlayacaksanız zaten.
Geçmiş olsun kedinize şimdiden.

Yasinorhan

Genelleme yaptığınız için özür dilemeniz yerinde bir davranış olmuş :)) Benim kısırlaştırmak istemememin sebebi empatik kaynaklı değil zaten

bbeyzvv

nedenini açıklarsanız yardımcı olmak isteriz

Yasinorhan

Maddi

Yasinorhan

Sahiplendirmeyi düşünüyorum uygun bir sahip çıkana kadar da ihtiyaçlarıyla ya da sorumlulariyla ilgilenmek zorundayım. Ayrıca belediye sadece sokak kedilerini kisirlastirir ve sokağa salar. Sağır bir kediyi sokağa terk edemem

guloruc

Sağır bir kediyi bence siz de terketmemelisiniz. Kısırlaştırma erkeklerde daha uygun fiyatlı ve kolay. Hayvanseverlerden üç beş yardım toplasanız çözülür. Ben anlamıyorum çocuğunuz olsa 300-400 TL için çok yaramazlık yapıyor diye başkasına mı verecektiniz.

Yasinorhan

Soru sormadan her şeyi her durumu biliyormuş gibi fikir vermeniz çok olgunca. Terk ettiğimi söyleyen kim? Masrafı için sahiplendirmeye çalıştığımı nereden çıkardınız? 16 saatlik nöbetler tutuyorum evde hiç kalamıyorum bazen yazık değil mi hayvana? Her zaman evde ilgilenebilecek ailelere sahiplendirmek istememin neresi yanlış? Her durumu kendinize göre yorumlamayin lütfen.

Linsenpai

Kısırlaştırın