Kedim Sokağa Gitti 3 Pıs Dalin İle Gıkadım Sorum Olur Mu (Kedim 3 Yaşında)

Qqwq

Anket

Dalin zararlı
(3 oy)
Birşey olmaz
(5 oy)
Hastalık yapabilir
(1 oy)
Yıkamasaydın
(4 oy)
Toplam (13 oy)

Kedim 3 yaşında british shorthair cinsi sokağa gitti bu korona zamanında çöpe girdiginden ve birilerinin ona dokunduğundan şüphelendiğimden 3-4 pıs dalin ile yıkadım iyice durularım ama dalinin mis gibi kokusu gitmedi banyogan sonra hemen kendini yaladı zararlı mıdır ?

9 CEVAP

Kedi üstüne yağ ne bileyim bir madde sürülmediği sürece yıkanmaz. Dış paraziti yapılır. Ayrıca kedi sokağa gitmez. Sorumsuz sahibinin kedisinin cinsi ile ilgilenmesi kadar, onu koruyacak tedbirler ile ilgilenmemesi sonucu maalesef sokağa düşer. Sonra da maalesef ölüm ile sonuçlanır. Kedinizin cinsini öğrenmişsiniz. Şimdi sıra camlara kedi filesi germek ve kedinizi bir daha sokağa düşürmemekte.

Minnakpatipuki

@Hayvanlarolmadanasla Kapıdan da kaçabiliyorlar bu nasıl saçma bir yorum. Kedim eve geldiğim anda kapının önüne geliyor eğer dikkat etmezsem kaciveriyor olabilir yani bunlar sizde linçe bahane ariyosunuz

Minnakpatipuki

@Qqwq Ben de kaçtığında dalinle yikadim. Virus sebebiyle yikamaniz normal. Kokusu en fazla bir gün kadar kalıyor sonra geçiyor zararı olduğunu sanmıyorum. Sadece tuylerinin çok iyi durulandigindan ve diplerinin iyi kurudugundan emin olun hasta olmasin.

Qqwq

Minnakpatipuki teşekkür ederim içimi rahatlattınız bir an kedimi kaybediceğim zannetim . Tekrardan teşekkürler.

Qqwq

Mustakil evde oturdugumuzdan kedimiz kapıdan direk bahçeye çıkıyor yani düsme durumu yok

Minnakpatipuki

Diğer başlığa yazmıştım ama kulağına su kacirmamaniz lazımdı ona dikkat ettiyseniz sorun olmaz. Yaz ayı da olsa hem sudan korktukları icin hemde cikinca usudukleri icin titriyorlar genelde bir zaman sonra geciyor. Yıkadıktan sonra tüylerindeki suyun fazlasını havluyla iyice alın onu incitmeden tabiki. Daha sonra kendini yalaya yalaya kurutur tuylerini. Evin içinde şuan güneş gören bir yer varsa oraya koyarsanız daha çabuk ısınır ve kurur

Minnakpatipuki

Ne demek rica ederim baska bir sorunuz olursa direkt mesaj olarakta sorabilirsiniz

Poficann

Kedi şampuanı alabilirsiniz

Qqwq

Minnakpatipuki çok az kaçtı 2-3 damla kadar