Kuru Mama Karıştırmak

bihtercik

Kedim kuru mama konusunda çok iştahsız ben de çeşitlilik olsun diye 2 tane farklı mamayı karıştırmıştım şuan o şekilde alıştı ve düzeltemiyorum sizce bu bir sorun mu?

14 CEVAP

Ozge00

Evet. Rotasyonlu olarak kullanın bence mamayi. İkisini karıştırmak iyi değil.

bademthecatt

İki farklı mamayı uzun süre karıştırmak doğru değil karıştırarak ve azaltarak ndye geçiş yaparsanız daha iyi olur aç kaldığında mecburen yiyecek siz sadece aç diye eski mamasından yada başka ek bişey vermeyin bende rcden böyle vazgeçirdim zar zor :D

bihtercik

aç kalmasına dayanamıyorum yaa ama sanırım mecbur kalacağım:((

bademthecatt

Gün sonunda mutlaka yer merak etmeyin sağlığı açısından tek mama daha iyi kediler inatçı hayvanlar siz daha inatçı olursanız aç kalınca kesin yicektir

Minikmuezza

Bende ayni sekilde yediriyorum ayni nedenden dolayi.2-3aydir boyle yiyor kedim kisir tabagina yuzde 30 yavru mamasi eklemezsem yemiyor gerektigi kadar

bihtercik

bizde proplan ve nd karıştırıyoruz.
yoksa aç kalıyor cidden napıcam bilmiyorum acaba bi sorun olur mu merak ediyorum

bihtercik

peki bu açlık en fazla ne kadar sürmeli? 12 saat oldu hala yemiyor

bademthecatt

Ben sabahtan akşama kadar diretmiştim akşam mecburen yedi ve sonra mamasını severek yemeye başladı 12 saat diyebilirim yedi mi sizinki

bademthecatt

Direnin olucak olucak fjkgkg karıştırarak azaltın hergün öylede olur

bihtercik

mecbur karıştırdım öyle yedi.
nd 6 ay kullanmıştık tüylerine iyi gelmiyor o yüzden bıraktım ama saf cocugum inat ediyor bakalım neler olucak...

bademthecatt

Bakalım :) biz brit care missy kullanıyoruz çok memnunuz

bihtercik

brit care içinde çok yorum geldi bu sitede.
her kedi sevmiyormuş sanırım,kaç defa numune istedim göndermediler de

bihtercik

hala yemiyor :D mama kabı full dolu.

sforselin

Direnin :) Yapabilirsiniz kbjbbk
Birini azaltarak diğerine geçmeniz daha iyi olurdu ama. Hem daha kolay alışırdı.