Köpek Sahiplenmek İstiyorum Ama Sikintilar Var

map123

22 yaşindayim öğrenciyim ailemle yaşiyorum. Daha önce daire dişinda eş dost köpeğine göz kulak olmuşluğum var ama hiç apartman içinde bakmadim. Geniş bir odam ve balkonumuz var o 4 saat boyunca sahipleneceğim köpek sıkılır mı? Eve sürekli annemin öğrencileri geliyor ve havlama gibi bir durum olursa apartmandan şikayet gelebilir bunu nasil engelliyebilirim? Önerileriniz cidden yardimci olabilir yaklaşik 1 aydir kafamda bu sorulari tartiyorum

9 CEVAP

map123

Zaten bu siteden sahipleneceğim. Satın almayı düşünmüyorum ve kesinlikle şuan yavru bir köpek ile uğraşacak zamanım ve durumum yok. Her gün düzenli yürüyüşler yapıyorum o konuda sıkıntı yok Golden yada Beagle iyi bir tercih gibi duruyor. Ailemin tek söylediği köpeğin sorumluluğu senin üstünde olur biz uğraşmayız ki normal olan bu köpeği sahiplenecek şahıs benim. Tavsiyeler için teşekkürler çok yardımcı oldunuz

Shewky

Havlamaktan hoşlanmayan ırk alın bence, pug olabilir mesela. Gerçi onlarda havlamasalar bile uyurken traktör motoru kadar gürültülü horlayabiliyorlar, ama havlamaz kolay kolay :) Ve eğer köpek besleme konusunda kararlı iseniz sormak istediklerinizi mesaj yolu ile sorabilirsiniz. Seve seve yönlendirmeye çalışırım.

öncelikle ailen bu konuda arkanda mı bunu anlamayadım.22 yaşındasın ailenden ayrı yaşamak durumunda kalacağın zamanlar oldugunda sahipleneceğin köpek(satın almayıp sahipleneceğini umut ediyorum) kiminle yaşamaya devam edecek.
Köpeklerin havlama durumu cinsten çok karaktere göre de değişiyor.Aynı ırk köpeğin bi kardeşi sakinken diğer kardeşi havlayan bi köpek olabiliyor. yalnız kalacaksa yavrudan almamanı tavsiye edebilirim
Golden retriever beagle daha sakin ırklar ama büyük olduklarından gezdirme zaman diliminiz artarcaktır.
Aieniz desteği var ise bu ırkları düşünebilirsiniz

dollfacepersian

Çok iyi o zaman. Enerjik olarak labrador retriever ve beaglenin enerjisi fazla. Kendinize göre en uygununu seçersiniz zaten. Birde yetişkin ve eğitim almış bir köpek olunca enerjinin çok sorun olacağını sanmıyorum. Dışarıda olmazsa koşu bandı eğitimi verip evde de enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz

Goupe

Anlamadım 4 saatlik köpek mi sahipleneceksiniz?

map123

Pardon köpek hafta içleri 4 saat yalniz kalicak evde

murat354

Köpeğin cinsine ve aldıği.egitime.göre degisir.

dollfacepersian

Pug lar da pitbullarda bir tehlike veya ilgilerini çeken bir durum olduğunda . Hiç havlamayan tek köpek ırkı Basenji dir. Oda çok zor bulunan özel bir ırktır.
Liderliğin sağlanması siz evdeyken havlamamasını,kafes eğitimi ise siz evde yokken havlamamasını sağlar. Bulunduğunuz apartmanda siz ilk taşındığınız yönetmelikte köpek bakmak yasaktır vb. bir ibare bulunmuyorsa havlasa dahi hiç bir kimse sizi apartmandan çıkaramaz.
İlk köpek olarak küçük ırk önerilmez çünkü tecrübesiz sahipler istemeden ve farkında olmadan küçük ırk köpeğin tatlılığına kapılıp eğitim ve liderliği sağlayamazlar. Köpeğin incineceğini düşünürler her zaman. Sonuç olarak neredeyse her zaman köpek küçük köpek sendromlu bir kopeğe dönüşür. bir ırk önermek gerekirse Golden Retriever,Labrador Retriever,Flat Coat retriever ve gerçekten enerjisini atmasına yardımcı olabilecekseniz Beagle önerebilirim. Nedeni ise uyumlu ırk olarak bilinmeleri. Ayrıca size tavsiyem barınaktan veya ücretsiz sahiplendirme sitelerinden - sahiplenmeniz. Flat Coat Retriever haricinde çok rahat bulursunuz bu ırkları.
Birde yavru köpek bakımı,büyütmesi vs. cidden çok zor. O yüzden size tavsiyem genç veya yetişkin bir köpek sahiplenmeniz.
Hangi cins veya yaşta olursa olsun eğitim ve bakım konusunda Cesar Millan'nı ve Kral Köpek Ailesini şiddetle tavsiye ederim

Ysiva

Benim 2 yaşında maltes im var bende sabah aksam tuvalete çıkarıyorum.gayet sakin ve uysal tavsiye ederim